4 tipy, jak si užít dovolenou s kontaktními čočkami

Sdílejte:

Léto, čas dovolených je v plném proudu, jste nositeli kontaktních čoček a chystáte se na dovolenou? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, jak si svou cestu s čočkami užijete naplno.

Díky kontaktním čočkám si můžete užít svobodu pohybu, nebudou vás omezovat jako brýle a také se nemusíte obávat, že je někde ztratíte či rozbijete. Při cestování vás mohou brýle tlačit, dřít za ušima či sklouzávat.

Freedom of the open road. Side view of joyful young woman relaxing on the front seat while her boyfriend sitting near and driving their convertible

Jednodenní kontaktní čočky

Pokud se chystáte na dovolenou, jsou pro vás ideálním řešením jednodenní kontaktní čočky, které ráno nasadíte a večer vyhodíte. Odpadá tak starost s čištěním a uchováváním, nemusíte sebou vozit roztoky a pouzdra, ušetříte tak další místo v kufru.

Cestování letadlem

Častou otázkou bývá, jak je to s kontaktními čočkami v letadle. Pro pohodlnou cestu letadlem dodržujte několik základních pravidel.

  • Kvůli suchému vzduchu v letadle nezapomeňte dodržovat pitný režim.
  • Použijte nejlépe jednodenní kontaktní čočky s vyšším podílem zvlhčujících látek.
  • Vezměte si sebou náhradní balení kontaktních čoček i brýle.
  • Nezapomeňte také na kapky do očí.
  • Pokud si sebou berete čistící roztok, dejte pozor na povolené množství tekutin, které můžete přepravovat.

Plavání s kontaktními čočkami

S kontaktními čočkami se nemusíte vyhýbat vodním sportům a pobytu u vody, je ovšem nutné dodržovat několik základních pravidel.

  • Použijte nejlépe jednodenní kontaktní čočky.
  • Pokud nosíte vícedenní kontaktní čočky, vyhraďte si jeden pár pouze na plavání, pečlivě po koupání vyčistěte a po dovolené vyhoďte.
  • U vícedenních kontaktních čoček používejte nejlépe peroxidový roztok, který je na čištění velmi účinný.
  • Mějte na paměti, že mořská voda kontaktní čočku znehodnocuje, vhodnou ochranou jsou potápěčské brýle.

Nezapomeňte na kapky

V letních měsících a v klimatizovaných místnostech se může stát, že vás čočka bude škrábat a oko vysychat. Nezapomeňte si sebou přibalit kapky na zvlhčení oka. Kapky na oči by ovšem měly zůstat v chladu, vysoké teploty 25+ by je mohly znehodnotit.

Sdílejte: