Anomálie lidského těla

Sdílejte:

To, co uvidíte, jsou skuteční lidé, kteří opravdu žili v dávné či nedávné minulosti. Možná jste se i vy byli podívat na tuto nevšední výstavu pod tímto názvem, která putovala po Slovensku a Čechách v roce 2002. Mnohým věcem člověk neuvěří, dokud neuvidí na vlastní oči a pokud jste na výstavě nebyli, můžete si prohlédnout fotografie s voskovými figurínami, které byly věrnými kopiemi lidí s anomáliemi.

2 v 1

Tyto siamská dvojčata ze Sardinie žili v letech 1877-1930. Proslavili se vystoupeními s berlínským divadlem Panoptikum a svou divadelní kariéru zakončili v roce 1912. Zní to neuvěřitelně, ale oženili a usadili v Benátkách.

LAZAR A JOHN KOLLEDEROVI

Nevšední siamská dvojčata se narodili v Londýně r. 1617. Anomálie spočívala v tom, že John vyrůstal z hrudi kompletně vyvinutého bratra, přičemž celý život nic nejedl ani nepil a byl označován jako cizopasník, ale Lazar se k němu choval velmi vlídně.

GRACE MAGDANEL

Toto je žena, která se mohla pochlubit titulem nejošklivější – vyhrála totiž tuto nevšední soutěž. Živila se vystoupeními v cirkuse a možná mnozí z vás neuvěří, ale byla několikrát vdaná. Dokonce porodila syna, který byl později jejím manažerem až do její smrti v roce 1912.

MADAME MIGNON

Vystupovala jako žena tučňák. Neměla totiž stehenní, lýtkové ani kotníkové kosti a zdeformovaným rukám chyběly dlaně.

ENNIO

Tato žena žila v 18. století na Islandu. Je to dosud jediný případ v historii lidstva, kdy normální ženě místo nosu narostl prasečí rypák. V dospělosti se vdala a porodila zdravé děti.

LOLA FERRARI

Kdo by neznal tuto silikony proslulou francouzskou? Díky mnohonásobným plastickým operacím ji zapsali do Guinessovy knihy rekordů jako ženu s největším poprsím. Pro svůj pseudonym měla velké problémy s automobilkou stejného jména a zemřela v roce 2001.

EDWARD NORDAKE

Měl dvě samostatné tváře nacházející se na obou stranách hlavy. Když jedna tvář plakala, druhá se mohla smát.

Bill DAX

 

Třetí oko neumožnilo Billu lépe poznat svět, protože se stranil lidí pro svou deformaci. Svůj život ukončil sebevraždou ve věku 46 let. Neví se, zda viděl dobře nebo ne, ale pokud by i chtěl zaostřit, pomohli by mu asi jen čočky 🙂

ČTYŘOKÝ

Tento člověk žil na přelomu 19. a 20. století v Anglii. Měl dokonalý zrak a mohl se dívat každým okem jiným směrem. Naštěstí tedy nepotřeboval brýle ani čočky, neboť to by nebyl žádný levný špás pro 4 oči 🙂

JEDNOOKÝ

Pokud tento Američan ještě žije, může mít zhruba 70 let. Za každou cenu uniká popularitě – a to nejen ve svém okolí, dokonce odmítal i všechny lukrativní nabídky na účinkování ve filmech.

Zdroj foto: http://vlupca.crazy.txt.cz/clanky/54937/anomalie-lidskeho-tela

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.