Blíží se školní rok – na oči by měli myslet všichni

Sdílejte:

Možná právě studujete na střední nebo vysoké škole, nebo jste rodičem malého školáka. Zhruba o dva týdny je začátek školního roku, a tak je na místě myslet na oči. 

Všichni víme, jak je to s preventivními prohlídkami. Zatímco někteří z nás si je střeží doslova jako oko v hlavě a každoročně všechny absolvují – jiní jsou rádi, že absolvují alespoň některé. Do druhé skupiny patřím i já, a tak jsem si řekla, že by bylo na místě apelovat i na vás ostatních. Co můžeme udělat nyní, neměli bychom odkládat na později. A kdy bude vhodnější čas, než teď? Právě s přicházejícím školním rokem je tu jistá symbolika a pravdou je, že u lékaře bude nyní i méně pacientů než jindy.

A proč právě školní rok? Znamená více soustředění, čtení a psaní – tedy celkem více úkonů pro naše oči. Pokud nejsou zcela v pořádku, jejich přetížením bychom si mohli přivodit například i nepříjemné bolesti hlavy. Proto si dejte zkontrolovat ostrost svého zraku, oční pozadí, oční rohovku či oční tlak. To však neznamená, že oči se dokážou pouze zhoršit – jasným příkladem je toho i můj bratr, který byl na prohlídce minulý týden. Lékařka zjistila, že se mu levé oko zlepšilo o 0,75 dioptrie. Rovnou si zakoupil i nové čočky s nižší dioptrií a sám uznal, že lépe vidí.

Já jsem si byla dát změřit svůj oční tlak, který mi před půl rokem naměřili s mezními hodnotami. Bála jsem se, jestli nebudu mít náběh na zelený zákal, tak mi ho znovu změřili. Naštěstí, hodnoty se ustálily na ukázkovou hladinu, tak jsem si spokojeně vydechla. Lékařka mě dokonce pochválila, protože jako nositelka kontaktních čoček mám oči ve velmi dobrém stavu. Potěšilo mě to, že i ona vidí, že se o své oči ukázkově starám a že dodržuji zásady při nošení kontaktních čoček.

Tak a teď je to na vás 🙂 Pokud jste ještě letos nebyly u oční lékařky, učiňte tak. Budu ráda, když dáte vědět svůj výsledek.

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.