Budou Google Glass opravdu takové super?

Sdílejte:

Jistě jste i vy zaregistrovali zprávy o tom, že příští rok přinese Google jedinečné multifunkční a multimediální brýle svého druhu. Nezpochybňuji skutečnost, že dokáží zajímavé věci a jde o technologický zázrak svého druhu, ale něco negativního jsem si přece jen všimla. Když jsem poprvé viděla promo video a následně i několik fotografií, zrak se mi zastavil na lidech jakoby šilhajících jedním okem, protože sledovali dění ve svých brýlích.

Proto se ptám, budou tyto brýle opravdu takové super? Jsme jako lidé stavění na duální vnímání reality a virtuálního světa?

Nehrozí nám nějaký úraz, nebo to nějak neohrožuje naši psychiku anebo osobnost? A jsou na to stavěné i naše oči? Jsem sice laik v tomhle směru, ale pokud bych se celý den koukala přes tyto brýle, moje oko by se mi nepoděkovalo. Sama vím, jak své oči namáhám už jen při počítači nebo televizi. Navíc, neumím si představit lidi, kteří nosí dioptrické brýle a zároveň by měly nosit i tyto revoluční brýle. To by bylo možné jedině s kontaktními čočkami 🙂

A co si o tom všem myslíte vy? Jsou mé obavy přehnané a zbytečné, nebo mají něco do sebe? Budu ráda, pokud nám napíšete, můžeme rozvířit pořádnou diskusi. Na závěr přikládám oficiální video Google Glass a vytvořte si vlastní názor – http://www.google.com/glass/start/how-it-feels/ .

Vaše adminka

P.S. A abych nezapomněla – všem přejeme hezké velikonoční svátky! 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.