Buďte „in“ s kontaktními čočkami

Sdílejte:

Už odmalička jsem se toužila zbavit nepohodlných brýlí a konečně vypadat přirozeněji. To se mi podařilo s kontaktními čočkami. A tak jsem si vysnila novou změnu, tentokrát šlo o barvu očí, se kterou jsem nikdy nebyla spokojená. S kontaktními čočkami má člověk mnoho možností, jak zdokonalit svůj vzhled. Umožňují zvýraznit barvu očí, případně ji úplně změní. Kontaktní čočky pro zvýraznění barvy očí jsou vhodné pro ty, kteří mají duhovku světlé barvy a hlavně jsou jakž-takž spokojení s barvou, kterou jim geny namíchaly. Pro lidi s tmavýma očima a pro ty, kteří chtějí úplně změnit svoji barvu očí (mezi které patřím i já), jsou ideální kontaktní čočky, které dokážou překrýt původní barvu očí. Mezi barvy, které nabízejí například barevné kontaktní čočky Soflens Natural Colors, patří topasová modrá, modrá aqua, fialová, oceánově zelená, amazonská zelená, tyrkysová zelená, šedá a oříškově hnědá. Moje dilema mezi barvami se tak znásobilo, ale naštěstí mi s vhodným výběrem pomohl ochotný personál v optice.

Na barevných kontaktních čočkách je fajn to, že jsou vhodné pro každého, protože se vyrábí jak s dioptrií, tak bez ní. Já sice dioptrie mám, ale i kámoška, která má absolutně zdravý zrak, musela před koupí barevných čoček navštívit lékaře, který jí doporučil správnou velikost čočky. Ta zabezpečí, že kontaktní čočka bude správně sedět na oku a nebude oko tlačit a dráždit. Samozřejmě je vždy důležitá hygiena. Barevným kontaktním čočkám je třeba věnovat stejnou péči jako běžným dioptrickým čočkám. Ruce musí být čisté a čočky musí být po vytažení z oka a na noc, případně na několik dní, umístěny do speciálního roztoku. Já nosím svoje barevné kontaktní čočky každý den po dobu tří měsíců. Avšak moje kámoška, která si je koupila jen jako příležitostné zpestření svého stylu (např. jednou týdně), může tyto čočky nosit až sedm měsíců. Tak hurá do barevnějšího dne s novou image!

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.