Chtěli byste mít obě poloviny obličeje stejné?

Sdílejte:

Co si budeme nalhávat – mnoho lidí není spokojených se svým vzhledem a, kdyby měli tu možnost, zřejmě by něco na sobě změnili. Možná jste se i vy přistihli, že se při pohledu do zrcadla ptáte sami sebe, proč máte pravé obočí výše než levé a jedno oko větší než druhé.

A platí to nejen o tváři, ale i o ostatních částech těla. Já mám například jednu nohu větší než druhou a omezuje mě to při nakupování bot. Ale i na obličeji mě „zlobí“ některé detaily a také už jsem uvažovala nad tím, jak bych asi vypadala, kdybych měla obě poloviny stejné.

Touto myšlenkou se nedávno zabýval i newyorský fotograf Alex John Beck, který se pohrál s portréty lidí a upravil je tak, že vytvořil nové tváře spojením stejných polovin. Na jeho fotografiích můžete vidět, jak by lidé vypadali, kdyby měli tvář vytvořenou jen ze dvou levých nebo ze dvou pravých polovin. Fotograf záměrně nezveřejnil reálné fotky lidí, protože chtěl, aby se každý soustředil právě na to, která polovina se mu více líbí.

Podívejte se na ně a sami zhodnoťte, tvář z kterých polovin se vám líbí víc. Zajímavé byly i reakce lidí na fotografiích – když se spatřili, mnozí nejprve nevěřili, že jsou to oni. Škoda, že nemůžeme vidět i jejich reálné tváře, viďte? 🙂 Já osobně bych se dala takto vyfotit. A co vy?

http://alexjohnbeck.com/project/bothsidesof_versions/

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.