Chtěli byste se mazlit se lvy a hyenami? Jeden muž to dokáže!

Sdílejte:

Má takové schopnosti, o kterých mohou jiní snít. Mluvím o muži, kterého přezdívají „Lion Whisperer“ a ten to (nejen) se zvířaty opravdu umí! Kevin Richardson je pro zvěř pouze vůdcem smečky, jehož lvi a hyeny doslova zbožňují.

Zoolog Kevin Richardson, přezdívaný jako „Zaříkávač lvů“, pochází z jihoafrického Johannesburgu. Po rodičích je anglického původu, i když i jeho maminka se už v Jižní Africe také narodila. Zájem o přírodu a zvířata projevoval už odmala – jako tříletý začínal chovem cvrčků a jeho mazlíčkem byla ropucha „Paddatjie“. Ostatních dětí se většinou stranil a raději doma na dvorku pečoval o svá zvířata. Bezstarostné dětství Kevinovi skončilo ve 13 letech, když zemřel jeho otec a o tři roky později se rozhodl studovat za zoologa, studium však opustil kvůli způsobu výuky. Absolvoval kurzy fyziologie a anatomie a nastoupil jako fyzioterapeut na kliniku, kde pomáhal lidem s poruchami hybnosti. Práce jej naplňovala a zvířata si mínil ponechat jenom jako koníčka.

Jeho osud to ale zařídil jinak a ve 23 letech se mu naskytla příležitost k opatrování dvou malých lvíčat ze „Lvího parku“ poblíž Johannesburgu. Tau a Napoleon zcela otřásli Kevinovým předchozím předsevzetím a obrátili jeho pozornost zpátky k přírodě. Dnes je z Kevina Richardsona zoolog – samouk, specializující se na práci s velkými šelmami, zvláště pak se lvy. Není to ale žádný čaroděj, protože i Kevin zpočátku utrpěl několik dosti vážných úrazů, které ho přiměly k respektu před těmito divokými zvířaty. Proto se Kevin spoléhá na intuici, nikdy své svěřence nebije, nepoutá ani jinak neponižuje. Rozumí si nejen se lvy, ale také s leopardy, gepardy a hyenami. Spí i jí mezi nimi, hraje si s jejich mláďaty, pusinkuje vůdce smečky na čenich a koupe se s nimi v řece. V současné době pracuje v přírodní rezervaci „Lion Whisperer“ v provincii Gauteng, poblíž Johannesburgu, kde se stará mimo i o smečku 38 lvů. Park je rozdělen – býložravci a masožravci jsou od sebe odděleni vysokým plotem, v parku se nachází i Kevinem oblíbená smečka bílých lvů. Kevin cvičí a připravuje zvířata pro filmařské účely – díky získaným penězům tak park „rozkvétá“. Kevin doposud natočil několik reklam a dokumentů a je autorem knihy „Můj život mezi velkými kočkami Afriky“. Úspěšná byla i spolupráce na snímku „Bílý lev“ (2010), na kterém se podílel jako producent, scénárista i odborný poradce zároveň.

Celým svým životem předává světu poselství o možnosti přátelského soužití mezi šelmami i lidmi, otevřeně vystupuje proti ničení přírody a zvířat. Je to prostě ten, který rozumí lvům. Video s Kevinem, jako důkaz, si můžete prohlídnout zde:

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.