Čištění kontaktních čoček prostřednictvím roztoku EasySept HYDRO+

Sdílejte:

Pokud používáte vícedenní kontaktní čočky, je nutné dodržovat pokyny pro jejich správnou péči a hygienu. Kontaktní čočky by neměly být nikdy čištěny ničím jiným než roztokem pro to určeným. V našem článku vám představíme novinku peroxidového roztoku, který je vítanou změnou zejména pro citlivé oči.

Proč je důležité čištění kontaktních čoček? Oko je v neustálém kontaktu s vnějším prostředím, prachem a mikroorganizmy. Oko si sice vytváří přirozenou obranu, zejména prostřednictvím slzného filmu. Nicméně po aplikaci kontaktních čoček je integrita slzného filmu narušena. Může tak dojít ke zvýšení rizika zavedení infekce do oka.

Některým lidem víceúčelové roztoky nevyhovují, v tom případě je ideálním řešením EasySept HYDRO+. Mezi očními specialisty je tento roztok používán jako zlatý standard desinfekce. Výhodou je obsah širokého spektra antimikrobiální účinnosti, která je efektivní proti velkému množství patogenů, a bez přidání konzervantů. Roztok je také vhodný pro alergické klienty či pro lidi, kteří jsou přecitlivělí na některou ze složek víceúčelových roztoků.800x800

Jak používat roztok?

Je opravdu důležité znát správnou manipulaci s roztokem, pokud se dostane do očí ještě nezneutralizovaný, může způsobit štípání a pálení.

  1. Před manipulací s čočkami si řádně umyjte a usušte ruce. A zkontrolujte, zda přiložené pouzdro obsahuje neutralizační disk.
  2. Pouzdro položte na rovný povrch, otevřete košíčky pro čočky a umístěte správně levou i pravou čočku do připravených košíčků. Po vyjmutí obou čoček z očí, každou z čoček umístěte na dlaň. Kápněte na čočku 2-4 kapky roztoku EasySeptHydro+ a jemně čočku na každé straně třete po dobu 5 sekund. Umístěte levou a pravou čočku do příslušného levého i pravého košíčku a opatrně je zavřete, tak abyste neponičili čočky.
  1. Uchopte víčko s košíčky a roztokem EasySeptHydro+ oplachujte čočky z každé strany po dobu 5 sekund nad umyvadlem.
  2. Roztokem EasySeptHydro+ naplňte pouzdro až po okraj rysky, okamžitě vložte do pouzdra košíček s čočkami a pouzdro zašroubujte. Ponechejte ve vzpřímené poloze nejméně po dobu 4 hodin. Po naplnění již s pouzdrem neotáčejte a netřepejte.
  3. Vaše čočky budou připraveny k použití po 4 hodinách namáčení.
  4. Po vyjmutí čoček z košíčků, vylejte zbývající roztok z pouzdra, opláchněte pouzdro roztokem EasySeptHydro+ nad umyvadlem a pouzdro nechte na vzduchu vyschnout.
  5. Někteří uživatelé RGP mohou mít při mnutí přechodné zbarv
    ení kůže (zbělení) na prstech. Po mnutí si vždy umyjte a opláchněte ruce.
  6. Před vložením do očí je možné čočky opláchnout sterilním fyziologickým roztokem.

Roztok EasySept HYDRO+ je zárukou důkladné dezinfekce a čistoty čoček, díky zvlhčující složce udržuje čočky déle zvlhčené. Čočky jsou pak pro svého nositele více pohodlné.

Sdílejte: