Co s pocitem suchého oka?

Sdílejte:

Všichni ti, kteří preferují kontaktní čočky před brýlemi, mi dají zapravdu, že tato varianta je o mnoho pohodlnější. O to víc, když se o oko i o čočku dobře starám. I čočky ale mohou být příčinou malých nepříjemností. Jednou z nich je pocit suchého oka. Na ten jsme náchylní zvláště my, kteří denně pracujeme s počítačem.

Znáte to sami. Pálení, zčervenání, únava či neodbytný pocit, že v oku něco máte. Oko si podvědomě stále protíráte, ale je zřejmé, že to nepomůže. Přesně tak se suché oči většinou projevují. Když jsem při hledání příčin pročítal diskuse na stránkách, které se věnovaly poruchám zraku, narazil jsem většinou na jednoduché odpovědi. Vysušování očí je důsledek namáhání očí při práci s počítačem, špatného a nevětraného prostředí, nedostatku kyslíku v kancelářích, smogu a vysušování vzduchu, které má na svědomí klimatizace. Bohužel tyto okolnosti někdy nelze ovlivnit. Na klimatizaci v létě kolegové nedají dopustit, častější větrání překáží kolegyním, které nemají rády průvan.

A tak pracujete den co den v prostředí, které vašim očím víc škodí, než pomáhá. Abychom předešli zhoršování problémů se zrakem, měli bychom se snažit dodržovat některé zásady, i když to není jednoduché. Aspoň nakrátko, ale častěji, vyvětrat kancelář, ve které pracujeme. Nezůstávat v průvanu či dokonce v místnostech, kde je zakouřeno. Chránit se před UV zářením – díky čočkám není problém nosit sluneční brýle. Snažit se oči zbytečně nenamáhat. A v neposlední řadě – vyhledávat potraviny, které obsahují provitamín A, neboli betakarotén. Kromě mrkve jde například o kapustu, meruňky, meloun či špenát.

Prevence je prvním krokem k tomu, abychom se pocitu suchého oka zbavili. Tím druhým krokem je používání zvlhčujících kapek, které dokážou pomoct s odstraněním pocitu schnoucí kontaktní čočky na oku, Já osobně používám zvlhčující kapky ReNu, které se velmi jednoduše aplikují. Stačí 1-2 kapky ráno do každého oka skrz kontaktní čočky.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.