Čtyři oči a čtyři ruce?

Sdílejte:

Možná se ptáte, že co je to za titulek. I když zní trochu bizarně, vychází ze života. Protože mít čtyři oči je fajn, ale někdy k nim třeba i čtyři ruce. Nevěříte?

Nevím jak vy, ale bez pravé ruky jsem strašná nešika. S levačkou mi jde hodně banálních věcí opravdu špatně a psaní s ní bych určitě nezvládla. Jenže pokud pravou máme v pořádku, nevnímáme to. Horší je, když se stane, že nemůžete prakticky použít obě ruce. Je to na zbláznění, to vám řeknu!

Přesně to se stalo mně. Od malička se trápím atopickým ekzémem, který je čas od času katastrofální, jindy jen trochu zlobí a jsou období, kdy ho nemám vůbec. Poslední dobu se s ním trápím více, ruce mám suché, podrážděné, šupinaté, popraskané a práce s nimi je někdy za trest. Kontakt s vodou je někdy nepříjemný, protože se ruce opět vysuší a vy se točíte v jednom kolotoči mytí a krémový rukou. A jak jinak, mezitím si chcete nasadit čočky do očí, a tak celou „operaci“ musíte absolvovat znovu, vždyť s mastnými rukama to nejde. Kéž bych si čočky věděla nasadit s tou speciální pinzetou, ale taková šikulka nejsem, přiznám se. A tak jsem se smála sama sobě, že bych potřebovala další dvě náhradní ruce, kterými bych si čočky nasadila úplně bez problémů.

Když jsem to vyprávěla kamarádce, smála se, snažila se to pochopit, ale když to nezažijete na vlastní kůži, nevnímáte to tak. Přišel okamžik O, protože si před týdnem zlomila zápěstí a dva prsty (ukazováček a prostředníček) pravé ruky při bruslení. Hm, nechtěla jsem jí nic říkat, ale bylo mi jasné, že se sádrovými prsty si čočky do oka nenasadí. Její telefonát mluví za vše: „Nejenže mě to bolí a svědí, ale ještě to i překáží! Nemohli by k čočkám přibalit i náhradní ruku?.“ Měli jste nás slyšet, jaké různé nápady jsme měli na příbalové ruce 🙂 Kamarádka to teď řeší svérázně – zkouší pinzetu v sádrové ruce a dokud se to s ní nenaučí, cvičí nasazování čoček s prsty levé ruky 🙂 Není to vůbec snadné, ale nebýt čoček a zlomeniny, neměla by levá ruka tolik pozornosti. A to vůbec není na škodu, nemyslíte?

Vaše adminka 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.