Dokdy budeme zavírat oči před zlem?

Sdílejte:

Dnes jsem si přečetla jeden článek, který se opět dotkl mého srdce. Jeden z mnoha s podobným scénářem, kterých je bohužel stále dost. Nemohu si pomoci, ale vždy, když jde o bezbranné pejsky, se to velmi dotýká mého srdce. Možná i proto, že sama mám psa a obecně zbožňuji naše čtyřnohé kamarády. Na druhé straně nedokážu a neumím pochopit lidskou krutost, která nemá hranic. Proto musím přemýšlet, jestli se s tím nedá něco udělat.

Korálek, jak pejska nazvali, je jasným příkladem lidské krutosti. Krásný bílý švýcarský ovčák váží v dospělosti 40 kilo, ale když Korálka našli, vážil pouze 12 kil! Pokud si myslíte, že podvýživa byla důsledkem toho, že ho vyhodili na ulici, mýlíte se. Žil totiž s lidmi, kteří si mysleli, že pes je skvělá hračka k narozeninám jejich syna, kterého Korálek po čase omrzel. Nezachovali se jako správní rodiče, kteří by synovi ukázali, jak se o pejska správně pečovat. Raději jej zavřeli do místnosti, kde měl sotva vodu. Chyběla prý i okna, ale nechyběly výkaly a totální nezájem o živého tvora čtyřnohého, který dokáže nezištně milovat a být věrný svému pánovi do konce života.

Korálek se sice dočkal pomoci od cizích lidí, ale bylo už pozdě. Svůj boj o život prohrál. Další pejsek, který mohl udělat někoho šťastným, zemřel nešťastný. Dokdy budeme zavírat oči před takovými činy? Dokdy budou zavírat oči úřady? Těším se, že alespoň v tomto případě to vypadá tak, že díky všímavým lidem rodinu trest nemine. Se skvělým nápadem přišli minule aktivisté z východního Slovenska, kde se odehrál podobně otřesný případ fenky a štěňátek, které někdo umlátil k smrti. Vypsali pátrání po jakékoliv stopě, která by je dovedla k viníkovi – a to za odměnu 300 eur. Neuvěříte, ale čím více se zpráva šířila prostřednictvím Facebooku, tím více přibývalo lidí, kteří k odměně přidávali další stovky. Možná je právě toto prostředek, jak vypátrat tyto nestvůry bez lásky.

Já osobně neumím a ani nedokážu pochopit takové chování – moje fenka ovčáka je také živá, velmi energická, nemám na ni také tolik času, kolik by si zasloužila. Ale snažím se ji alespoň zahrnovat láskou, kterou si zaslouží. I když minule si vykousala díru do plotu a utekla na ulici, protože je ještě velmi zvědavá, vrátila se nakonec pěkně zpátky k brance, sedla si a čekala, kdy ji vpustíme zpět. I takto nám dala najevo, že se jí u nás líbí a ví, kam patří. A to, jak se těší a se samou radostí točí, když přicházím domů, je k nezaplacení. Nevím, proč to jiní nevidí stejně…

Vaše adminka

Zdroj: http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/pes-ktery-mel-vazit-40kg-mel-jen-12kg-utyrany-zemrel-20140121.html

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.