Exkurz do rizikové kombinace – čočky a antikoncepce (on-line diskuse)

Sdílejte:

Ahoj holky,

já jako nosím kontaktní čočky…teď ty tříměsíční, protože se super vyplatí …mi říkala kámoška… předtím sem měla ty na jeden den. No, ale začaly mě teď strašně škrábat, že sem si skoro až oči vyškrábala… chápete? Tak sem se ptala holek, když sme byly pařit, protože jsem většinu večera strávila na vécku kvůli tomu, a pak sme teda s holkama přišly na to, proč to tak je. Že to mám proto, že beru antikoncepci a to… to se nesmí!

Tak vám to tu píšu, abyste to tak určitě nedělaly, holky! Prostě ty čočky v těch očích se bijou s antikoncepcí a potom to škrábe… v očích. Sme to našly v návodu na papíře, že je to riziková kombinace. Takže sem rači vyhodila čočky jak antikoncepci. To chápete, mám priority, ne?

Brejle mi sice vůbec nesluší, ale antikoncepci potřebuju, nejsem přece blbá. Já vlastně… ty brejle ani nenosím. Sice by mi bodly, jako minule… když sem omylem vlezla na pánské hajzlíky anebo ztratila umělý řasy za barem… ale to se stalo jen jednou nebo tak. Rači budu trochu blběji vidět, než abych byla těhotná.

Flirtgril19

_______________________________________________________________________________

Milá Flirtgril19,

prosím tě, kolik jste toho měly v sobě, když jste došly k tak úžasnému objevu?! Pracuju na gyndě už deset let, ale toto je asi taková blbost jako že tvoje IQ je dvojciferné číslo.

Je pravda, že užívání antikoncepce může – podotýkám – může způsobit podráždění a nesnášenlivost kontaktních čoček, ale v praxi je to jeden z posledních důvodů, proč žena užívající antikoncepci nesnese čočky v očích.

Zamyslela jsi se nad tím, že tě mohou oči škrábat proto, že jsi přešla z jednodenních čoček na tříměsíční? O ty jednodenní se člověk nemusí starat – ráno je vybalí fungl nové, večer si je vytáhne a zahodí. Velmi by mě zajímalo, co děláš s těmi tříměsíčními, když si je před spaním vytáhneš z očí… Propláchneš je v roztoku? Uložíš je do pouzdra? Máš čisté ruce, když s nimi ráno a večer manipuluješ? Podle toho, že nosíš umělé řasy, předpokládám, že si dáváš záležet na svém líčení. Si představ, že si nandáš ty umělé řasy a něco z nich ti padne do oka, ty si je začneš protírat a potom… je jasné, že tě to v oku škrábe!

Spíš než nesnášenlivost čočky by ses v případě antikoncepce měla obávat  toho, že přibereš, že tě bude bolet hlava, že ti bude zle od žaludku nebo že budeš trpět změnami nálad. Je pravda, že některé příbalové letáky k antikoncepci píšou o nesnášenlivosti kontaktních čoček jako o vedlejším účinku. Cílem je upozornit na jakákoli rizika, aby se předešlo případnému poškození zdraví. V tomto případě se ale riziková kombinace skládá spíš z tebe a… z tebe!

Tak tu, prosím tě, nešiř bludy o tom, jak se antikoncepce bije s čočkama. Už si představuju, jak vytáhly tvrdé zbraně a jdou do boje… Antikoncepce se valí jako chemická zbraň a pancéřová past v podobě čočky se jí postaví do cesty. Armagedon!

Moja milá, rači se poraď se svým lékařem, ať už s gynekologem nebo očním. A zkus vyloučit všechny jiné možnosti jako právě tu, že čočky v oku nesneseš, protože bereš antikoncepci.

A jen tak mimochodem, oprav si ten překlep v nicku… Předpokládám, že spíš než flirtovací GRIL by ses ráda jmenovala flirtující „girl“.

Aastra

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.