I nevěsty se chtějí líbit, a proto nosí čočky!

Sdílejte:

Květen lásky čas přináší s sebou sezónní nárůst svateb. Vždyť kdo by si nechtěl dát novomanželský polibek pod rozkvetlou třešní? I svatební fotografie vypadají hned hezčí na louce plné barevných květů za příjemného teplého sluníčka. Já už mám svatbu úspěšně za sebou, ale inspirací mi je moje kolegyně, která se vdává koncem května. A víte, jak mě inspirovala k blogu? Nedávno přišla do práce jaksi změněná, a opravdu mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že už nemá na nose brýle!

Říká se, že do některých věcí nás musí někdo nebo něco doslova „dokopat „. Tak to bylo i v případě mé kolegyně – dlouhá léta nosila brýle, ale ke kontaktním čočkám byla vždy rezervovaná. Pamatuji si, jak hlásala, že ona je nepotřebuje a že si bez problémů vystačí  s brýlemi. Jistou roli podle mě sehrál i strach z aplikace čoček, protože to bylo cosi nepoznaného a z jejího pohledu i náročného. Ale jak se říká, člověk míní, život mění a stalo se to i u Andrejky. Začátkem roku nám oznámila, že se bude vdávat, a následně se u ní rozproudil kolotoč svatebních povinností. Od rezervace obřadu, místa, svatebních šatů, vizážistky, kadeřnice, limuzíny, zákusků, obleku pro manžela, až po svatební květiny, výzdobu a oznámení.

A právě návštěva vizážistky změnila Andrein pohled na čočky – vizážistka ji totiž tak hezky nalíčila, že když si dala na nos brýle, její oči se zmenšily a za skly zcela zanikly. Když viděla ten rozdíl, řekla si, že má toho dost a rozhodla se, že přišel čas na kontaktní čočky. Hned druhý den se objednala k očnímu specialistovi a po téměř hodinovém nácviku měla čočky v očích. Když přišla do práce, čuměli jsme a hledali to, co je na ní nového. A byly to „pouze“ čočky! Ale ta změna stála za to! Když jsem se jí zeptala, že co ji k tomu vedlo, odpověděla, že je nevěstou a chce se líbit sobě i okolí. Chce mít prostě hezké svatební fotografie bez brýlí, které jednou bude ukazovat svým vnoučatům 🙂 A víte, co je komické? Na čočky si tak rychle zvykla, že je teď nosí pravidelně a nečeká až do svatby 🙂 Vyzkoušela i nové čočky Biotrue Oneday a byla s nimi velmi spokojená. Na svatbě jí budou dělat společnost právě tyto čočky, protože se po svatbě nechce zabývat hygienou čoček – jednoduše je z očí vyjme a zahodí. A ráno si pak nasadí nový pár – jak praktické, že? Mám radost, že si našla pro sebe ty svoje, s nimiž se cítí svobodně a lépe, než s jakýmikoliv brýlemi. Pokud i vás čeká svatba letos a také si plánujete pořídit čočky na váš den D, zde je pár praktických rad ode mne, dlouholeté „čočkařky“:

1. Nebojte se aplikace – když jsem to zvládla já (a byla jsem u očního 3 hodiny!), tak to zvládnete i vy 🙂

2. Vybírejte si kvalitní čočky od renomovaného výrobce, a to nejlépe v optice – vyhnete se tak možnému nákupu levných napodobenin, kterých je na internetu stále hodně.

3. Při výběru si nechte poradit od očního lékaře nebo specialisty – nezapomeňte společně zohlednit i vaše kritéria na komfort a hygienu. Například i to, zda jste precizní a nebude vám dělat problém hygiena spojená s čočkami, nebo inklinujete spíše k jednodenním jednorázovým čočkám.

4. Vyzkoušejte si život s čočkami alespoň 2 týdny před termínem svatby – osvojíte si rituál jejich nošení a na svatbě vás už nic nezaskočí.

5. Při líčení nezapomeňte na jednu důležitou zásadu – nejdříve čočky, až potom make-up. Při odlíčení nejprve vyjměte čočky, až pak se odličte.

6. Vždy noste s sebou oční kapky vhodné i pro čočky (umělé slzy) na zvlhčení oka. Nikdy nevíte, zda se vám do oka nedostane částečka prachu, oční řasa nebo vaše oko nepodráždí něco podobného.

Věřím, že pokud jste dosud o čočkách pouze uvažovali, nyní jste nabrali odvahu k jejich nošení. Držím palce a všem nevěstám přeji, aby jim svatba vyšla podle představ a měly šťastné manželství plné lásky!

Do brzkého psaníčka,

vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.