Jak na oteklé a zarudlé oči?

Sdílejte:

Sluneční paprsky a pylové alergie mohou zvláště v létě vaše oči pořádně potrápit. Míváte často zarudlé a oteklé oči? Poradíme vám několik tipů a rad, jak se opuchlých očí zbavit.

Pijte dostatek vody

Dodržování pitného režimu je pro vaše oči velmi důležité. Nezapomínejte přijímat dostatek tekutin, zejména pak v parných letních měsících. Dehydratované tělo se hůře vypořádá se škodlivými pyly a ostatními alergeny.

Noste sluneční brýle

Sluneční brýle by měly být v létě nezbytným doplňkem, je důležité chránit svůj zrak před škodlivým UV zářením. Při výběru se proto zaměřte nejen na to, jak brýle vypadají, ale zejména na jejich kvalitu a schopnost vaše oči ochránit. Sluneční brýle pomohou zvláště alergikům, jejichž oči jsou citlivé na pyly a prach.

Studený obklad

Pakliže vás trápí nateklé oči, přiložte na ně co nejdříve studený obklad a nechte několik minut působit. Studená voda oči probere, osvěží a stáhne otok. Pokud vám nepomůže voda, můžete vyzkoušet také obklady z okurky či čajových sáčků, které jsou doporučovány na redukci tmavých kruhů pod očima.

Dostatek spánku

Pro bezchybný vzhled vašich očí je rovněž důležitý pravidelný a kvalitní spánek, doporučuje se minimálně 6 hodin spánku, záleží ovšem na jeho kvalitě. Ženy by se měly před usnutím odlíčit, čím důkladněji odstraní zbytky make-upu, tím méně budou oči natékat.

young beautiful woman sleeping in bed with eye mask

Zdravá životospráva

Zdravý životní styl má velký vliv také na váš zrak, pokud vás trápí oteklé oči, zkuste vynechat alkohol, snižte dávky cukru, mléčných výrobků a lepku. Snažte se jíst více ovoce a zeleniny s vysokým obsahem antioxidantů, jako jsou lesní plody, jablka, třešně, švestky nebo mrkev.

Sdílejte: