Jak postupovat, pokud jste alergik a nosíte kontaktní čočky?

Sdílejte:

S příchodem jara, kvetoucími stromy a květinami nastaly krušné chvíle pro alergiky. Pylová sezóna je v plné síle a oči alergiků trpí slzením, pálením, svěděním a otoky. V případě, že nosíte kontaktní čočky, situace je ještě o něco složitější. V našem článku vám poradíme, jak postupovat, pokud jste alergik a nosíte kontaktní čočky.

loving natureO použití kontaktních čoček v pylové sezóně, kdy vás trápí alergie nejvíce, se nejdříve poraďte se svým očním specialistou. Sezónní oční alergií trpí 10-30 % populace, mezi nejčastější příznaky patří zčervenání oka, svědění, pocit pálení, nateklé oči, slzení či pocit cizího tělesa v o
čích. I přes to mohou alergici nosit kontaktní čočky, je ovšem třeba dodržovat základní pravidla.

Jednodenní kontaktní čočky

Pro alergiky je nejlepší používat jednodenní kontaktní čočky, které ráno nasadíte a večer vyhodíte. Jelikož se mohou části alergenů usazovat přímo na čočkách a poté se v roztoku stát toxickými, můžou nastat problémy v případě nedbalého či nesprávného čistění vícedenních čoček.

Chraňte svůj zrak brýlemi

Při pobytu venku a na slunci noste kvalitní sluneční brýle, které pomohou předejít větším alergickým reakcím. V případě větších obtíží je doporučeno alergikům omezit pobyt venku a vycházky do přírody v době, kdy je koncentrace pylu v ovzduší příliš vysoká.

Používejte oční kapky

Alergie jsou často doprovázeny nepřirozenou suchostí oka, pomohou vhodné kapky, které oči zvlhčí.

Dodržujte zvýšená hygienická pravidla

V případě nošení kontaktních čoček je třeba dodržovat hygienická pravidla. Při problémech s alergií, která je doprovázena svěděním a pálením očí, je důležité si do očí nesahat a mýt si ruce častěji, abyste zamezili kontakt alergenů s očima.

Sdílejte: