Jak si správně umýt ruce před aplikací kontaktních čoček

Sdílejte:

Umývat si ruce nás učili už od dětství, tak proč z toho dělat vědu – řeknete si. Umývání rukou před aplikací čoček je však specifická situace a věc, kterou určitě není dobré odfláknout. Ušetříte si tak nepříjemné oční infekce. Takže jak na to? Podobně jako běžné umývání rukou, i to před aplikací čoček se skládá ze tří základních kroků:

NAMYDLIT

Vyhrňte si rukávy a vezměte si mýdlo. Nejlepší je používat neparfemované antibakteriální mýdlo. Vyhýbejte se tekutým a klasickým mýdlům obsahujícím hydratační krém, olej, lanolín anebo agresivní parfémy, ty oko neocení. Ruce si mydlete přibližně 15 sekund, začněte dlaněmi, nevynechejte pokožku mezi prsty a vrchní stranu rukou. Věnujte se i prostorům za nehty, ty se vám budou udržovat jednodušeji, pokud budete mít nehty ostříhané nakrátko.

OPLÁCHNOUT

Namydlené ruce důkladně opláchněte teplou vodou, dbejte na to, aby na nich nezůstaly zbytky mýdla.

UTŘÍT

Ruce si utřete do čistého ručníku. Pro tento účel je nejlepší používat zvláštní ručník, který nepouští vlákna. Ze stejného důvodu nejsou na utírání rukou vhodné papírové ubrousky.

S umytýma rukama si klidně zahrajte na chirurgy z lékařských seriálů a dveře otevírejte jinou částí těla, abyste se vyhnuli kontaktu s klikou. Každý kontakt rukou s klikou, kýchnutí anebo zvednutý telefon během cesty k čočkám znamená GAME OVER a automaticky vás vrací do bodu číslo 1 – namydlit.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.