Jaké druhy čoček existují?

Sdílejte:

Pokud se člověk poté, co si spočítá výhody a nevýhody čoček a brýlí, rozhodne pro čočky, čeká ho ještě další důležitá volba. Čoček je více druhů a každý z nich má v optice svoje místo. V zásadě platí, že existují dva základní typy čoček podle toho, jestli si je chcete na noc vytahovat nebo ne.

Všeobecně známější jsou čočky s plánovanou výměnou, se kterými se setkáváte nejčastěji. Jsou to čočky na každodenní nošení, které si ráno vložíte do oka a večer zase vytáhnete, ošetříte a uložíte do speciálního pouzdra. To, jak dlouho můžete takové kontaktní čočky nosit, určuje výrobce. Nejběžnějšími čočkami s plánovanou výměnou jsou čtrnáctidenní, měsíční a tříměsíční a také barevné kontaktní čočky.

Kontaktní čočky na nepřetržité nošení (není nutné je na noc vytahovat z oka) přišly na náš trh poměrně nedávno. Vycházejí vstříc těm, kterým se na čočkách nelíbí každodenní manipulace s nimi a péče o ně. Tedy hlavně jejich ošetřování, vkládání a vytahování z oka, které se opakuje každé ráno a každý večer. Čočky na nepřetržité nošení vás těchto povinností zbaví. Můžete je mít v oku nepřetržitě ve dne v noci podle pokynů výrobce, například 30 dní a 29 nocí. O tomto novém druhu čoček se více dočtete na našem blogu.

O tom, že v dnešní době existuje opravdu široká škála čoček, může každého přesvědčit například značka Bausch&Lomb, která se specializuje na výrobky pro péči o zrak již od roku 1853. Její nabídka začíná u čoček s jednoduchou aplikací, které jsou vhodné pro prvonositele (SofLens 59), a pokračuje přes čočky s vysokým obsahem vody pro lidi, kteří potřebují torickou korekci a tráví několik hodin denně u počítače (SofLens 66 Toric), až po jednodenní čočky pro aktivní lidi, kteří si nezvykli nebo si nechtějí zvyknout na denní péči o ně (SofLens daily disposable).

Značka vyrábí též řadu čoček Optima FW s plánovanou čtvrtletní výměnou, ale i pokrokové čočky PureVision, které lze nosit buď jen během dne, nebo během dne a občas v noci, ale i nepřetržitě během dne i noci po dobu 30 dní. Čočky PureVision nabízí ideální kombinaci každodenního komfortu, zdraví a excelentního vidění a řadí se k výše zmiňovaným moderním čočkám na nepřetržité nošení.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.