Jaké jsou výhody nošení kontaktních čoček?

Sdílejte:

Už v předešlých článcích na tomto blogu se psalo o tom, že prvním nástrojem pro korekci zrakových vad byly brýle. Čočky se objevily mnohem později a odstranily některé zásadní nedostatky brýlí. Jednou z podstatných výhod čoček je, že nepřekáží při sportu nebo pohybu. Nošení kontaktních čoček má ale ve srovnání s brýlemi celou řadu dalších výhod. Jaké to jsou? 

  1. Kontaktní čočky jsou umístěny přímo na oku, díky čemu přes ně vidíte přirozeněji. Neomezují periferní vidění, naopak, celé zorné pole je ostré. Nedocenitelné plus nejenom při sportu, ale také třeba během řízení.
  2. Váš zrak neomezí ani odrazy ze skla nebo jiná obrazová zkreslení.
  3. Ve srovnání s brýlemi u čoček dochází k pomalejšímu zhoršování zraku.
  4. Nerosí se. Ať už v dešti, ve sněhu, nebo při přechodu ze zimy do tepla, nikdy nebudete vidět zamlženě.
  5. Nezůstávají na nich kapky vody. Může sněžit nebo pršet, s čočkami nikdy nebudete mít problém se zaschlými kapkami vody, které zůstávají na brýlích.
  6. Nezpůsobují nepohodlí svou váhou. Brýle pořád cítíte na nose, rám může sklouznut nebo dokonce způsobovat otlaky. To u čoček nehrozí.
  7. Jsou bezpečné při sportu a dalších činnostech, při kterých by brýle mohly znamenat riziko úrazu.
  8. S čočkami je možné nosit slunečné brýle.
  9. Nepotřebují opravy či výměnu skel za silnější dioptrie. I když se zrak zhorší, je možné si jednoduše koupit čočky s jinými dioptriemi.
  10. Čočky jsou skvělé pro image. Jsou dobrou volbou, pokud během slavnostních chvil nebo jiných příležitostí nechcete nosit brýle. Navíc, jen díky čočkám si můžete změnit také barvu oka.
Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.