Jaro je skvělé – a nejen kvůli Velikonocům

Sdílejte:

Velikonoční svátky jsou za námi a věřím, že jste si je užili i vy. Ale o nich psát teď nebudu, jde mi spíše o jaro, vůni, dostatek sluníčka, více denního světla, mnoho barev a ten svěží vzduch, který je venku.

Z mého pohledu je jaro nejinspirativnějším ročním obdobím. Příroda se probouzí, všechno nádherně kvete, tráva je pěkně zelená a vás to doslova táhne na procházku, výlet nebo na piknik. Někdy mám dokonce chuť vzít s sebou malířské plátno, olejové barvy a vytvořit nějakou barevnou krajinu jako z dílny Moneta. Minulý víkend, když jsem nasávala tuto pozitivní přírodní energii, mi hlavou proběhlo, jak je to všechno v přírodě rozumně vymyšlené. A že jsem velmi vděčná za to, že mohu očima sledovat tu krásu kolem sebe. Dokonce mě nezlobilo ani to, že s přibývajícími kvítky se trochu zhoršila i moje každoroční alergie, a proto jsem si trochu „pobrečela“. Ale i tehdy se těším z toho, že se na svět nedívám přes brýle, ale s čočkami, s nimiž tu alergii zvládám lépe a také vidím lépe.

Neumím si ani představit, jak těžké to musejí mít ti, kteří z nějakých příčin nevidí nic, nebo jen velmi málo. Přicházejí o tolik nádherných podnětů, až mi je z toho smutno. I kdybychom použili tisíc různých slov, zřejmě bychom nikdy nedokázali popsat pocity nevidomého člověka, který by najednou uviděl to, co mu bylo před chvílí popsáno jenom slovy. Nedávno se na internetu objevilo jedno komerční video jisté kosmetické značky, které má podobný princip. Vybrané ženy popsaly svou tvář jistému malíři, který je neviděl, protože seděl za plentou. Kreslil jenom na základě jejich popisu a následně vytvořil každé ženě ještě jeden portrét na základě popisu jiného člověka. A potvrdilo se to, co jsem si myslela od samého začátku – my sami se nedokážeme popsat ve stejném světle, jak nás vnímá naše okolí.

Ale abych se vrátila ještě ke svému prvotnímu tématu. Nebudu vám zde dále popisovat své jaro, vy zkuste objevit to své! Na inspiraci přikládám pár pro mě nádherných jarních záběrů a věřím, že i vás to bude motivovat k tomu, aby ste neseděli doma 🙂

Do brzkého psaníčka,

vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.