Jaro nám už rozkvetlo, pozor na oči!

Sdílejte:

Vypadá to tak, že počasí se konečně umoudřilo a my si můžeme vychutnávat pěkné jarní dny a rozkvetlou přírodu. Toto není lyrický úvod nějaké básně, ale realita za našimi okny 🙂 K ní však v mnoha případech patří i otravná alergie na květiny, stromy, keře či trávu. A nejen ona dráždí naše oči…

Stačí muška, prach, nyní kvetoucí topol, bříza a vítr, který je kvalitně rozfouká do okolí. Záležitost vteřiny, kdy se nestačíte ani jen bránit a už máte „vetřelce“ v oku. Jenže co s ním, když tam neskutečně svědí a oči kvůli němu nadměrně slzí? Pokud nosíte brýle, není to až tak těžké, stačí si vybrat čistou papírový nebo bavlněný kapesník a vetřelce jednoduchými krouživými pohyby vybrat nebo vytřít ven.

Jenže co dělat, když máte v očích kontaktní čočky? Já jsem zkoušela už mnoho věcí, ale nejvíc se mi osvědčil starý ověřený postup s kapkami. Při žmolení se často stává, že si čočku posunete na místo, kde vás bude dráždit, co si ještě zbytečně zhoršíte. Pokud nemáte s sebou přenosné pouzdro s roztokem, díky kterému byste si čočku mohli opláchnout a nasadit zpět na oko, pro jistotu to raději nezkoušejte. Ideální je, pokud máte po ruce (a nosíte s sebou) kapky na podrážděné oči nebo umělé slzy určené pro nositele čoček.

Jedny z mnoha jsou např. oční kapky ReNu MultiPlus Drops, které slouží především k lubrikaci kontaktních čoček a napomáhají tak jejich komfortnímu a příjemnému nošení. Pomáhají i při tzv.. „Syndromu suchého oka“. Pokud byste chtěli takové, které neobsahují konzervační látky, sáhněte po kapkách Hyal-Drop multi. Stačí si kápnout po jedné kapce do každého oka a podráždění, svědění, zarudnutí nebo nepříjemné pálení oka zvykne pominout zpravidla za pár minut. Takže co je malé, to se počítá a není na škodu nosit takový malý zázrak neustále s sebou:)

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.