Konečně mám čočky, i když „křivé“

Sdílejte:

Minulý týden jsem zašel k očnímu. Důvod byl úplně prostý. Otrávily mě brýle… 

…brýle, které mi na ne právě nejmenším nose už pár roků zanechávaly nechutné otlačeniny. Když jsem si je sundal, vypadal jsem jako akvabela, které se kolík na nosu posunul až téměř k čelu.

…brýle, které se mi vždycky zarosily, když jsem vešel z ulice do obchodu, zvenku dovnitř anebo když jsem při vaření nadzvedl pokličku na hrnci či zkontroloval obsah pečící se v troubě. Je fajn mít na obličeji oční chrániče, ale pokud není jejich příslušenstvím i stěrač, jsou při vzpomínaných činnostech na dvě věci. 

…brýle, které jsem vždy při příchodu do posilovny musel odložit do pouzdra a potom jsem zíral na displej běžícího pásu a při konverzaci s ostatními okolo cvičícími jsem k nim mluvil jako ke „skvrně v modrém“ anebo „vysoké skvrně“ či v lepším případě k „prsaté skvrně“. Musím přiznat, že je opravdu trapné, když v prostoru 10×10 metrů musím mžourat a brýle mají zatím prázdniny v pouzdře. Jen aby se jim nedej bože něco stalo! Tolik k užitkové hodnotě věcí v materiálním světě 21. století.

Brýle mě otrávily. Potřeboval jsem protilátku.

Nad kontaktními čočkami jsem přemýšlel už dlouho. Teď pohár přetekl a doba pokročila – dnes už jsou i čočky high-tech – a tak jsem byl přesvědčený, že je to třeba využít.

Oční mi doporučil Bausch and Lomb. Stanovil přesně velikost dioptrií – na každém oku jinou. Jakoby už nebylo té asymetrie v mém případě dost, přidal ještě i zakřivení rohovky. Prý aby čočka správně přiléhala k mému oku, musí být zakřivená jako moje rohovka. Normálně má rohovka v podstatě tvar kopačáku, ale někdo může mít rohovku jakoby zmáčknutou. Taková rohovka se potom tváří jako nafouknutý kondom miniaturních rozměrů nebo ragbyová šiška. Samozřejmě že jsem právě ten, kdo má v očích nafouknuté minikondomy.

Zjistil jsem ale, že to nevadí a že v dnešní době není problém najít čočky s vhodným parametrem zakřivení. Je to skutečně high-tech… Pro nalezení té správné čočky nestačí jen znát ty správné dioptrie. Člověk se zabývá celým okem – duhovkou, rohovkou, pohovkou…No dobře, to poslední jsem si vymyslel, ale chtěl jsem jen pohodlné čočky, které ráno nasadím a večer vytáhnu. Obětuju maximálně pár minut na jejich „sterilizaci“ roztokem ReNu a tím to pro mě hasne.

Nakonec nemusím dělat ani to. Vzal jsem si kontaktní hydratující čočky PureVision, které dovolují dýchat mně i mým očím. Nemusím je na noc vytahovat z očí, například když společensky unavený přijdu domů pozdě v noci, anebo když nocuju po akci na chatě. Mohou být vložené v oku nepřetržitě po dobu 30 dní.

Spokojenost? Nosík mám bez otlačenin, stěrač jsem zahodil do koše a ve fitku jsem se seznámil s jednou „skvrnou“, není sice prsatá, ale při pohledu do jejích očí to se mnou cuklo. Prostě čistý zrak, Pure Vision.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.