Kontaktní čočky a lyžování

Sdílejte:

Chystáte se na zasněžené svahy užít si lyžování, ale nejste si jisti, zda na hory zvolit brýle či kontaktní čočky? Máme pro vás jednoduchou odpověď – kontaktní čočky. V čem jsou pohodlnější, a praktičtější než brýle se dozvíte v našem článku.

Milovníkům zimních sportů odpadne nepohodlí spojené se zamlžováním brýlí, nebezpečí jejich rozbití a také nepříjemné tlačení po nasazení helmy. Jaké jsou další výhody kontaktních čoček při lyžování?

Svobodný pohyb a ostré vidění

Nespornou výhodou kontaktních čoček při sportu je svoboda pohybu, ten si tak můžete vychutnat naplno. Čočky vám nebudou překážet nebo tlačit jako brýle, a můžete si na ně pohodlně nasadit lyžařské či sluneční brýle, což by v případě brýlí mohl být problém. Samozřejmě je zde možnost pořídit si dioptrické lyžařské brýle, jejich cena je ovšem vysoká a vyjdou tak mnohem dráž než kontaktní čočky. Poskytnou vám rovněž ostré vidění v celém zorném poli, můžete tak bez problémů využívat periferní vidění. Zejména aktivní sportovci často využívají čočky s asférickou plochou, která zlepšuje ostrost vidění.

Bezpečnost

Pokud se vám stane nehoda, kontaktní čočky se při pádu oproti brýlím nerozbijí, nemusíte se obávat jejich ztrátě či rozbití. S kontaktními čočkami zároveň můžete nosit pohodlně lyžařské brýle, které vás ochrání od zvýšeného slzení.

Výběr čoček

Na sport jsou nejvhodnější čočky jednorázové, které si ráno nasadíte a před spaním vyhodíte. Tyto čočky jsou praktické i při cestách, kdy vám odpadnou starosti s jejich dezinfekcí, taháním pouzdra a čistícího roztoku.  Chladné horské počasí v kombinaci se suchem vaše oči namáhá a může způsobit jejich vysychání. V těchto případech nezapomeňte přibalit vhodné zvlhčující kapky, které zamezí případnému nepříjemnému dření a nepohodlí čočky.

 

 

Sdílejte: