Kontraindikace (zdravotní kontraindikace)

Sdílejte:

Kontraindikace je v lékařství stav nebo faktor, který je důvodem k vyloučení určitého lékařského výkonu, medikace, vyšetření apod. Jedná se o lékařský pojem, o kterém však málokdo ví, co si pod ním předtavit.

Pojem kontraindikace (zdravotní kontraindikace) se používá v případech, kdy se léčivo či určitý výrobek nedoporučuje nebo přímo nesmí použít. Pokud se bavíme o kontraindikaci u čoček, tak se jedná se o případy, kdy se může stát nošení kontaktních čoček nebezpečným.

Kontaktní čočky se nesmí užívat při akutních zánětech spojivky, rohovky, bělimy a okrajů víček. Další kontraindikací jsou jisté typy úrazů oka, zmenšení citlivosti rohovky, uzávěry slzných cest, poruchy slzného filmu, syndrom suchého oka, používání očních léků, antidepresiva, neuroleptika, hormonální antikoncepce a alergické reakce, které opět znemožňují použití kontaktních čoček.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.