Léto bez omezení? S kontaktními čočkami!

Sdílejte:

Léto se kvapem blíží a s ním i čas dovolených, nejrůznějších venkovních aktivit a vodních radovánek. Jak si toto akční období užít opravdu bez zábran a přitom si zachovat ostříží zrak? Jednoduše! Obroučky nechte tentokrát doma a k moři nebo na vodu s sebou přibalte speciální kontaktní čočky, ideálně přímo určené na sport.

 

Jak na správný výběr kontaktních čoček?

Pokud běžně nosíte brýle a jste na poli kontaktních čoček nováčkem, poraďte se o výběru svého prvního páru s kvalifikovaným optometristou či lékařem. Nezáleží pouze na počtu dioptrií, ale také na zakřivení oka. Dalšími určujícími faktory pak může být také míra zvlhčení oka a preferovaná doba nošení. Na kompletní nabídku kontaktních čoček i dalších nezbytností pro péči o vaše oči se podívejte zde.

Hledáte čočky přímo na sport?

Pokud se chystáte na dovolené sportovat, je vhodné pořídit si kontaktní čočky přímo určené na použití během sportovních aktivit. Ideální volbou pak budou jednodenní čočky, které po ukončení aktivity jednoduše vyhodíte a nebudete se muset zaobírat jejich čištěním či uchováváním. Jednodenní kontaktní čočky BioTrue vám navíc zajistí příjemné zvlhčení očí po celý den.

Jejich povrch je totiž navržen tak, aby napodobil přirozené vlastnosti zdravých slz.

Proč sportovat bez brýlí?

Kromě pohodlí hlavně kvůli naprosté svobodě pohybu a ostrému vidění v celém zorném poli, což ocení zejména vyznavači kolektivních sportů. Při nošení brýlí při sportu navíc hrozí jejich poničení. Takovou starost můžete s čočkami pustit z hlavy. Nic vám neklouže z nosu, v pohodě se vejdete do jakékoliv přilby a sklíčka nebudete mít zacákaná vodou. O každém svém pohybu tak budete mít stoprocentní přehled.

Na co si dát pozor zejména v letních měsících?

Závěrem pár dobrých rad. Nezapomeňte, že styk s vodou může zvyšovat riziko oční infekce, je tedy vhodné mít s sebou náhradní pár a čočky ihned vyměnit za nové. Zároveň je vhodné s sebou přibalit i antibakteriální gel pro hygienickou manipulaci s čočkami i v polních podmínkách a pro všechny případy i hydratační roztok, který oceníte zejména v letadle.

Sdílejte: