Murphyho zákony fungují i při čočkách!

Sdílejte:

Zřejmě to znáte – tolik slyší člověk o těch zákonech schválnosti a pousměje se, až to zkusí na vlastní kůži. Stalo se to i mně a do smíchu mi tehdy vůbec nebylo!

 

Nevím, jestli to vnímáte i vy, ale pokud je toho v práci víc než dost přes týden, doma mi už moc energie nezbývá – akorát se postarám o lehčí večeři, malý úklid a pokud mě nečeká ještě večerní „ťukání“ do notebooku, zpravidla skončím před televizí. Já vím, že se dá čas trávit i rozumněji a aktivněji, ale někdy na to nemám žádnou kapacitu. A tak není divu, že při dívání filmu spontánně usnu 🙂 Vždycky jsem se divila a smála se na své mámě či babičce, že jak mohou usnout při filmu, ale dnes už vím, že se to dá. Dokonce jsem to pozvedla o jeden „level“ – já dokážu usnout i se sklenkou vína v ruce a samozřejmě, že i s čočkami v očích. Hrozné, když si pomyslím na ty své oči jediné, ale únava bývá silnější. No přišel večer s velkým V, kdy jsem si řekla, že hned po příchodu domů si je dám z očí ven. Jenže někdy platí, že čím více se snažíte, tím hůře to dopadne. No přejdu k věci – scénář večera jsem už popsala, Murphyho zákon právě přichází 🙂

Pamatuji si, že jsem se několikrát za večer vzbudila asi na půl minuty a řešila sama v sobě, že bych už vážně měla jít do koupelny a vybrat si ty čočky. Jasně, prospala jsem tak až do půl čtvrté rána (!), kdy jsem se probudila na úžasnou reklamu nějakého famózního mopu, který čistí podlahy za vás. Jako náměsíčná jsem se drobnými kroky přesunula do koupelny, kde jsem přespávala dále vestoje (ano, i to se dá!). Otevřela jsem skříňku, kde držím pouzdro na čočky, otevřela ho a se zavřenýma očima jsem se natáhla po roztok. Otevřela jsem i ten a spokojeně jsem si umyla ruce mýdlem a začala vybírat čočky z očí hezky jednu po druhé. Pouzdro jsem zavřela, uložila zpět do skříňky, uzavřela jsem i roztok a spokojeně jsem se vybrala spát. Abych lépe trefila do postele, nasadila jsem si na nos brýle a doslovně skočila do postele as úsměvem (asi za 1,5 sekundy) jsem usnula.

Úsměv mě přešel hned ráno, když jsem si v koupelně chtěla umýt zuby. Moje nové čočky, které jsem si otevřela pouze den předtím, jsem si našla seschlé v umyvadle jak dvě vysušené rozinky! Myslela jsem, že špatně vidím, skoro mě porazilo! No a neuvěříte – v pouzdru na čočky nebyl žádný roztok, ale úžasně azurová a mentolová ústní voda! A tak jsem se nepříčetným pohledem podívala na sebe do zrcadla a v němém úžasu jsem si prohlédla otlačené rýhy na nose a na obličeji z brýlí, které jsem si před spaním zapomněla sundat. No co vám řeknu, bláznivé ráno a to jsem v ten večer nepila ani víno, na které bych to mohla svalit 🙂 možná máte i vy podobné zážitky a pokud ano, tak sem s nimi, ať se necítím jako mimozemšťan 🙂

Vaše adminka 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.