Na roztoku záleží – až velmi!

Sdílejte:

Hygiena a kontaktní čočky, to prostě patří k sobě. Samozřejmě, pokud se nebavíme o jednorázových kontaktních čočkách, o něž se nemusíte nijak speciálně starat. Mnozí z vás ale používáte kontaktní čočky, které si po vyjmutí z očí čistíte a ukládáte do roztoku ve speciálním pouzdru.

I vy máte své zažité rituály a značky, které kupujete a používáte? Skvělým příkladem je značka krému, který používáte. Na jiný se v supermarketu většinou ani nepodíváte a vždy sáhnete po tom samém. I když by byl možná jiný lepší, zvyk ani naše přesvědčení nás zkrátka nepustí dál. Stejné je to i u roztoku na čočky – používáte stále tentýž v přesvědčení, že vám vyhovuje a měnit ho v zásadě nemáte proč. A tak vám ani nepřijde zvláštní, že se na vašich kontaktních čočkách objevují stále častěji fleky a otisky vašich prstů. Dáváte si práci, aby tam nebyly, ale i tak se neustále objevují. Jak si čistíte čočky ještě důkladněji v naději, že to to zlepší, roztoku ubývá., roztoku ubývá. Časem vám to už ani nepřijde divné. Asi to tak má být, řeknete si.

Mě to ale jednoho dne naštvalo. Rozhodla jsem se, že si koupím jiný roztok, že to risknu. Jmenovat značky nebudu, chci být solidární, ale ten, co následoval, se mi zdál ještě horší. Ale nevzdala jsem se. Zkusila jsem další a vyplatilo se! Konečně mám roztok, kterého zbytečně moc nevyplýtvám, a který nevyžaduje tak únavné čištění čoček, jak tomu bylo u značky původního roztoku. Je příjemné dát čočky večer do pouzdra s tím, že ráno na nich nebude skvrna ani otisk, úžasné! Navíc i nošení čoček je pohodlnější – nemám pocit suchého oka a už si ani pořádně nepamatuji, kdy naposledy jsem použila oční kapky nebo umělé slzy.

Přátelé, toto je apel na vás všechny – pokud máte pocit, že si vaše oči a čočky zaslouží více, zkuste změnit roztok, případně přejděte na jednorázové čočky. Zda budou bio-inspirované, nebo ne, to už nechám na vás. 🙂

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.