Nejčastější otázky o barevných čočkách (Část 1.)

Sdílejte:

Barevné čočky jsou trendem už několik let a stále více lidí propadá fenoménu změny image prostřednictvím změny barvy očí. Pro některé je to čas od času aspoň na den splnění snu o jiných očích, pro jiné je to čistě imageová záležitost, kterou chtějí zaujmout okolí. Každopádně se stoupajícím počtem nositelů barevných čoček stoupá i zájem o ně a s tím se vždy vynořují různé otázky a mýty. Zde najdete odpovědi na první sérii otázek:

Změní barevné čočky i barvu vidění?

  • Barevné čočky nejsou náhradou „růžových brýlí“. Střed je čirý, takže i když si vyberete libovolný odstín, budete vidět svět stále ve stejných barvách.

Může barevné čočky nosit každý?

  • Barevné čočky se vyrábí jak dioptrické, tak i bez dioptrie a ve více zakřiveních, takže vyhovují většině lidí. Pokud však trpíte výrazným astigmatismem, nepravidelným zakřivením rohovky, je možné, že vám čočky sedět nebudou.

U nás jsou na trhu dva druhy barevných čoček, a to:

  • Krycí, které mění barvu i těch nejtmavších očí.
  • Tónovací, které zlehka zvýrazní barvu vašich očí, anebo překryjí jen velmi světlé duhovky.

Jak si vybrat barvu?

  • Nejprve se musíte rozhodnout, jestli chcete přirozenou barvu očí jen zvýraznit, anebo ji úplně změnit. Pro zvýraznění volte odstín odpovídající barvě vašich očí, pří zásadní změně si můžete vybrat z rozsáhlé škály barev. Některé druhy čoček jsou vhodnější pro světlejší, jiné pro tmavší oči, některé barvy se víc hodí k odstínu vašich vlasů a pokožky. Nezapomínejte, že výsledná barva bude záviset na původní barvě vašich očí.

Patří i barevné kontaktní čočky Bausch & Lomb do systému plánované výměny?

  • Program plánované výměny kontaktních čoček je velmi uznávaný, protože hraje důležitou roli pro zdraví očí, komfort pacienta a v neposlední řadě i pro jeho spokojenost. Bausch & Lomb se stala první světovou společností, která zavedla tento revoluční systém plánované výměny, který se nazýval Fresh Vision. Soflens Colors patří do portfolia měkkých kosmetických kontaktních čoček s tříměsíční plánovanou výměnou.

Z jaké barevné škály je možné si vybrat?

  • V očních optikách a u očních lékařů najdete Soflens Natural Colors v různých odstínech modré, zelené, fialové, šedé a oříškově hnědé. Barevné čočky nejen zvýrazní krásu vaší původní barvy, ale i překryjí vaši původní barvu a úplně ji změní. Velmi záleží na barvě duhovky. Nikdy nelze předpovědět, jaká kombinace vznikne, protože jak jsme připomínali, každé oko je úplně jiné.
Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.