Nejčastější otázky o barevných čočkách (Část 2.)

Sdílejte:

Barevné čočky jsou trendem už několik let a stále více lidí propadá fenoménu změny image prostřednictvím změny barvy očí. Pro některé je to čas od času aspoň na den splnění snu o jiných očích, pro jiné je to čistě imageová záležitost, kterou chtějí zaujmout okolí. Každopádně se stoupajícím počtem nositelů barevných čoček stoupá i zájem o ně a s tím se vždy vynořují různé otázky a mýty. Některé z nich jsme už objasnili v předcházejícím článku. Zde najdete odpovědi na další sérii otázek:

Co mám dělat, jestliže chci změnit barvu očí a nosím brýle? Budu muset nosit čočky i brýle?

Společnost Bausch & Lomb myslela i na ty, kteří potřebují korigovat svůj zrak brýlemi, a připravila pro ně dioptrické barevné kontaktní čočky. To znamená, že když se rozhodnete pro barevné čočky Soflens Colors, tak už nebudete potřebovat brýle. Čočkami vyřešíte dvě věci – dioptrie i barvu očí.

Nikdy předtím jsem nenosil/a kontaktní čočky. Co mám udělat předtím, než si koupím barevné čočky?

Tak jako u všech kontaktních čoček je důležité, abyste si nechali vyšetřit zrak u očního lékaře anebo u optometristy v oční optice, který vám změří zakřivení a (pokud je třeba) dioptrie a též vás naučí s čočkami manipulovat a ošetřovat je. Barevné čočky Soflens Colors se vyrábí v různých zakřiveních, což znamená, že vyhovují každému, kdo má zdravé oči. V případě výrazného astigmatismu (nepravidelného zakřivení rohovky) je předpoklad, že vám nebudou sedět, ale to posoudí lékař nebo optometrista v optice.

Co všechno tedy nabízí společnost Bausch & Lomb na našem trhu?
Nabídka kontaktních čoček Bausch & Lomb je široká:

  • Jednodenní kontaktní čočky Soflens Daily disposable, které vyhovují klientům na příležitostné nošení (sport, dovolená, výlety, prodloužený víkend,…)
  • Měsíční Soflens 59 – patří do systému plánované výměny s vysokým obsahem vody, který slouží k pohodlnému nošení
  • Tříměsíční výměnné kontaktní čočky Optima FW s ultratenkým designem
  • Roční kontaktní čočky
  • Torické kontaktní čočky Soflens 66 Toric a Soflens Daily disposable for astigmatism, které jsou vhodné pro ty, kteří mají tzv. cylindr, tedy různé zakřivení rohovky v různých meridiánech – astigmatismus
  • Multifokální kontaktní čočky, které jsou vhodné pro presbyopickou korekci

Nejnovějším hitem je PureVision – měsíční kontaktní čočka, kterou jako první na našem trhu můžete nechat v oku 29 nocí a 30 dní bez vytahování.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.