Několik rad k barevným čočkám

Sdílejte:
Přiznám se, opět jste mě inspirovali. Tentokrát poslední soutěží, kterou jsme měli o barevné čočky a roztoky Biotrue, protože si někteří z vás nevěděli vybrat ten nejvhodnější barevný odstín pro své oči.

I když se výběr barevných čoček může zdát jednoduchý, v mnoha případech je opak pravdou. Téměř každý člověk touží po změně, ale když k ní má přijít, najednou váhá. Je to tak při novém účesu, nových šatech, autě nebo při výběru nového mobilního telefonu, počítače a jiných „technických radovánek“. Při čočkách je to v podstatě totéž, jen v růžovém – aha, nebo spíše v modrém, zeleném a hnědém? 🙂

Čím více barev má člověk na výběr, tím je to horší 🙂 A možná (by) jste se i vy pohrávali s různými možnostmi a chtěli (by) jste zkusit takovou barvu, kterou by si všiml téměř každý. Pokud si změníte své nevýrazné šedé duhovky za azurově modré nebo zelené za hnědé, mohlo by se to podařit a výsledek by měl být přirozený a patrný. Za zvážení stojí změny z původně tmavší duhovky na světlejší či zcela odlišnou barvu, protože výsledné oči se nemusí shodovat s prvotní představou. U barevných čoček platí, že byste si měli vybírat takový odstín, který podtrhne nebo vyzvedne přirozenou barvu vašich očí, vhodné jsou i na přechod ze světlejších duhovek na tmavší. Je však nutné počítat s tím, že čočky nejsou plnobarevné (v barevné duhovce mají i průsvitné plochy), a tak je výsledný efekt mixem barev samotné čočky a vaší duhovky. Proto jsou i katalogové obrázky pouze orientační, protože na každém oku jsou čočky unikátní a originální! 🙂 Abyste se však věděli zorientovat, pro jistotu přikládám i dostupné odstíny barevných čoček Bausch & Lomb:

Co se týče péče o barevné čočky, ta je stejná jako péče o klasické čočky. Pokud byste náhodou potřebovali pomoc i v tomto směru, zde je link na náš dřívější blog:

http://www.blogocockach.cz/?p=197

Pokud byste ještě cokoli potřebovali k tomuto tématu nebo k jiným, ozvěte se. Ráda bych napsala o něčem, po čem pátráte nebo vás zajímá v souvislosti s očima, brýlemi nebo čočkami. A budu nesmírně ráda, pokud nám výherci pošlou fotografii očí bez čoček a s barevnými čočkami, abychom se i my ostatní mohli inspirovat 🙂

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.