Neuvěřitelné fotografie! To musíte vidět!

Sdílejte:

Slyšeli jste už o fotografce Alison Jackson? Tato umělkyně má fantazie na rozdávání! Každá její fotografie je příběhem, kterému můžete a nemusíte uvěřit. Většina jejích záběrů je sice fikce, ale je tak reálná, že se na moment zastavíte.

Alison Jackson fotografovala královnu Anglie na WC, Amy Winehouse s alkoholovým šnorchlem, George Bushe s Rubikovou kostkou, Angelinu s Bradem jak si vybírá dítě. Podobizny zůstávají záhadou, ale vypadají autenticky až k neuvěření.

Její fotografie ukazují, že zatímco vidět znamená věřit, pravda je úplně jiný příběh. Ke své práci Jackson říká: „Dotek podobnosti se skutečností může být uvěřitelný. Snažím se upozornit na psychologický vztah mezi tím, co vidíme a co si můžeme představit. Toto je naše potřeba hledat – náš voyeurizmus – a naše potřeba věřit.“ Ostatně, tím, že takhle ukazuje „celebrity“, si můžeme představit, co se děje za zavřenými dveřmi. Její práce vyvolali polemiku, v neposlední řadě proto, že šlape ve velmi šedé zóně mezi parodií a realismem, přičemž rozebírá důkladně opevněný soukromý život osobností veřejného života. Co si o tom myslíte vy?

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.