Nevěřily vlastním očím – skutečné ženy v roli modelek v časopise

Sdílejte:

Žijeme v iluzi o ženské kráse? Vždyť mnozí dobře víme, že to, co vidíme na titulních stranách magazínů je z velké části dílem photoshopu! I když málokdo si to při pohledu na dokonalá těla, dokonalou tvář a dokonalé křivky uvědomuje. A je to proto, že se nám ta přirozená, reálná krása, nelíbí?

Magazín Buzzfeed udělal proto experiment se čtyřmi ženami, které absolvovaly profesionální focení jako modelky na titulní stranu prestižního ženského magazínu. Jenže to nebylo vše – následně jejich „syrové“ fotografie putovaly do rukou grafiků a do photoshopu. Ti z reálných žen vytvořily modelky k nepoznání. A reakce žen po zhlédnutí výsledného díla? Za vše hovoří vyjádření jedné z nich, která se v nové podobě vůbec nepoznala. A paradoxně – ty chyby nebo chybičky krásy, které na sobě dosud neměla ráda, ji zničehonic chyběly. Protože to jsou právě ty rysy, které nás dělají těmi lidmi, jakými jsme. Jakmile se odstraní, zmizí i naše identita a naše pravé já. Dokonce padla i otázka, že proč to vlastně chtěla doposud vypadat jinak a lépe, když to ve skutečnosti zdaleka není tak dokonalé?

A co si myslíte vy? Je správné, že se v takové míře využívá grafika na „vylepšení“ fotografií? Nevypadala Marilyn Monroe nebo Audrey Hepburn dobře i na úplně klasické fotografii bez jakéhokoliv zásahu? Potřebujeme obelhávat naše oči slepou krásou?

Podobným fenoménem jsou z mého pohledu i sociální sítě – sami si vylepšujeme fotografie různými filtry, efekty a rámečky. A to jen proto, abychom se zalíbili ostatním nebo se ukázali v lepším světle. Přiznám se, že i já jsem se nechala jednou unést a upravila jsem si svou profilovou fotografii. Když jsem se zeptala kamaráda, jestli jsem se mu na ní líbila, řekl mi, že na ní vypadám jinak. A když muž řekne jinak, myslí tím, že ne pěkně nebo přirozeně. Když jsem později zveřejnila jednu spontánní fotografii z opékání, kde se směju se špekáčky v ruce, tak na ni zareagoval hned pozitivně. „Přesně takovou tě znám, ta fotografie zachycuje tebe a tvou nekonečnou pozitivní energii.“ A to, přátelé, neudělá žádný photoshop 🙂

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.