„Normal“ nebo online shop?

Sdílejte:

To je otázka! A ti, co máme čtyři oči s čočkami, víme i pohotovou odpověď. No schválně, kde kupujete čočky vy?

Obě možnosti mají své pro a proti. Říká se, že kolik lidí, tolik chutí a je tedy na každém z nás vybrat si, co nám víc vyhovuje. Někdo nedopustí na klasiku, a proto nakupuje v tradiční optice, jiní jdou vpřed s technikou a nakupují přes internet. Tak či onak, nebudeme si lhát, že rozhodujícím kritériem při výběru místa nákupu je i cena, za kterou čočky kupujeme. A co servis? Je v obou případech stejný?

Při srovnání cen klasických shopů a optik s online shopy se musí uznat, že vedou právě ty virtuální. Sortiment čoček je srovnatelný, přičemž balení čoček zde dostanete o 30% (a možná i více) levněji než v tradiční optice. Někde (k objednávkám nad určitou částku) dostanete i dárek v podobě malého roztoku na čočky, očních kapek nebo máte dopravu objednaného zboží zdarma. Vcelku lákavá nabídka. Vždyť stačí načíst stránku shopu v internetovém prohlížeči, registrovat se, přihlásit se a objednat. Na druhé straně dodací lhůty závisí od objednaného zboží – vaše čočky mohou být na skladě a ihned k odběru, ale stát se může, že si je budete muset objednat. Dodání trvá zpravidla pár pracovních dní – v tom lepším případě můžete mít čočky u sebe již o dva dny, v horším za pár dní, a tak třeba myslet i na časovou rezervu. Vše ovšem platí jenom v případě, že jste ostříleným nákupčím, který má už odzkoušené, které čočky mu sedí nejlépe. A navíc máte stejné dioptrie již několik let a víte všechny parametry na objednání čoček :).

Ale jak je to se servisem? Zde vedou klasické shopy nebo optiky, protože máte přímý kontakt s prodejcem zasvěceným do problematiky čoček nebo s očním specialistou. A v případě, že se chcete poradit nebo se zeptat něco v souvislosti s čočkami, můžete. Pokud byste měli pocit, že vám třeba změřit zrak nebo potřebujete jít na kontrolu, můžete si to vybavit vedle nákupu. Navíc, čočky si můžete koupit ihned a mít je k dispozici již okamžik po zaplacení. Nesmíme zapomínat ani na procentuální slevy z nákupu díky klubovým kartám, které můžete získat jednoduchým zaregistrováním přímo v optice. Netrvá to víc než nákup v online shopu, ale má to samé přidané hodnoty – pro mě ty, že si pokecám s oblíbenou paní v optice a udělám něco i pro svůj zadek. Zvednu ho po celém dni z kancelářské židle a alespoň ho takhle provětrám 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.