Nový revoluční produkt péče o kontaktní čočky

Sdílejte:

Společnost Bausch + Lomb dnes uvádí na trh Biotrue™, přelomový víceúčelový roztok péče o kontaktní čočky, jehož složení je inpirováno fyziologií našeho vidění. V tomto unikátním konceptu  péče o čočky je víceúčelový roztok Biotrue™ navržen tak, že působí jako naše oči, a to díky třem bio-inspirovaným inovacím. Takto pomáhá kontaktním čočkám, aby zůstaly čisté a zvlhčené v průběhu celého dne a zároveň poskytuje špičkovou úroveň dezinfekce.

Výzkumníci společnosti B+L využili princip biomimetiky, disciplíny, která hledá inspiraci k řešení technologických, biomedicínských a průmyslových problémů přímo v přírodě. Studovali oko, aby identifikovali přírodní procesy, které jsou odpovědné za jeho čistotu, neustálé zvlhčení a zdraví. Takto byl vyvinut Biotrue™, první roztok péče o čočky, který v sobě zahrnuje tři bio-inspirované inovace. Tou první je hodnota pH, která je stejná jako u zdravých slz, což přispívá k pohodlnému vložení kontaktní čočky do oka. Dále tento roztok obsahuje přirozené oční lubrikační činidlo, které zůstává na čočkách až 20 hodin, což jim napomáhá zůstat zvlhčené a pohodlné od prvního okamžiku až do konce dne. Za třetí tento produkt udržuje aktivitu určitých prospěšných proteinů, které se nachází ve zdravých slzách a pomáhají udržet čočky čisté a průhledné. Biotrue™ také chrání zdraví očí tím, že odstraňuje mikroorganismy a bakterie.

Biomimetický výzkum již vedl k vývoji produktů v řadě odvětví, jako např. v kosmetice, péči o pleť, zdraví a krásu. Tyto příklady zahrnují třeba samočisticí materiály založené na vodu odpuzujících vlastnostech listu lotosu, nebo náplasti, jejichž přilnavý mechanismus napodobuje tlapku gekona.

Biotrue™ je poslední novinka v produktovém portfoliu péče o kontaktní čočky společnosti Bausch + Lomb, které rovněž zahrnuje ReNu® Multi-Purpose Solution a ReNu MultiPlus® Multi-Purpose Solution.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.