O důvod na děti a čočky víc?

Sdílejte:

Už delší dobu jsem přemýšlela nad novými brýlemi, protože s těmi, co mám teď, dobře nevidím. Zvyknu je nosit především doma, když si složím kontaktní čočky. Bez brýlí jsem jako Stevie Wonder v ženském vydání, netrefím si ani na nos. Smůla v mém případě, protože mám docela velké oči a muži se mi do nich rádi koukají – když nemám velký výstřih a dobrou push-up. 🙂

Tak jsem se vybrala na pouť po různých optikách a hledala svůj image. Chci ze sebe udělat paní učitelku nebo něco na způsob femme fatale? Po dvou dnech běhání a shánění jsem se naštvala a v optice, kde mi praskly nervy, jsem si konečně vybrala rám. A výsledek? Něco mezi paní učitelkou a femme. Fatal šla na dovolenou 🙂 Rám je dobrá věc, ale nová skla ještě lepší, tak to by chtělo očního – pomyslela jsem si. Surfuji po internetu, hledám a objednávám se. Zítra? Fajn, budu tam!

Vcházím do ordinace, postarší lékař mě vítá s úsměvem. Na nos mi nasouvá ten lékařský „sexy“ rámeček a snažím se číst. Střídá za silnější skla, no jasně, už budu nosit rovnou popelníky! Prosím? 5 a ½ dioptrií? To snad ne! Musí být přece nějaké jiné řešení! Co kdybych zkusila laser?

„Pan doktor a co říkáte na operaci?“ Nebylo by to lepší v mém případě?

„Máte děti?“ Zeptal se přímo.

„Jak to spolu souvisí? Ne, nemám, „odpověděla jsem překvapeným hlasem.

„Tak nad laserem bych ve Vašem případě asi neuvažoval. Nejdříve si pořiďte děti, protože po porodu, vlivem kojení a hormonálních změn se Vám zrak může zhoršit, a pak by byla nutná v pořadí druhá operace. Není to sice pravidlo platné pro všechny ženy, ale já osobně bych Vám to nedoporučil, “ řekl s úsměvem.

Sakra, to se mu řekne. Přiznám se, že mě trochu vystrašil. Přece jen, oči mám jen dvě, a kdyby se mi s nimi něco stalo, změnil by se mi život od základů. Odjíždím pryč, v hlavě mám tisíc myšlenek a hledám možné řešení. Je to o důvod víc na rodinu? Mám to udělat (i) kvůli zraku? Děti závisejí nejen od nás a našeho rozhodnutí, ale jistě i od vyšší moci. Takže zatím nebudu vymýšlet a těším se ze svých čoček a nových brýlí 🙂 To bych nebyla já, kdybych si jako útěchu nenaordinovala něco speciální. Zaujaly mě barevné čočky a objednala jsem si je v modrém odstínu. Jsem zvědavá, jak zvýrazní ty moje modro-šedé oči a zda budou poutat zvědavé pohledy. O nich tedy příště…

 Loučím se do dalšího psaníčka 🙂

 Vaše

 Adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.