Oči nelžou, ani o Vánocích

Sdílejte:

Všichni víme, že Vánoce jsou spojeny s radostí, láskou, klidem, rodinou, dobrým jídlem a dárky.

Když myslíme na naše nejbližší a na dárky pro ně, vybíráme takové, které je nejvíce potěší. Nevím, jak vy, ale já mám větší radost z toho, když někomu dárek dávám, jako když dárek od někoho přijímám. Kdysi, když jsem byla ještě dítě, to bylo opačně, ale nyní jsou pro mě důležitější pocity a radost druhých. Tyto Vánoce jsem se například velmi těšila z toho, jak jsem sháněla designovou lampu pro rodiče, po které již déle toužili. A ta radost v jejich očích při rozbalování dárku – ta mluvila za všechny a za všechno. Oči prostě nelžou – jiskřičky radosti tam jsou, nebo nejsou. Stačí se pouze v daný okamžik pořádně podívat a sami spatříte, zda jste svým dárkem potěšili, nebo ne. Udělali jste i vy někomu takovou nefalšovanou radost? Děti jsou mnohem čitelnější a upřímnou radost umí projevit nejen očima, ale i jinými, hravými gesty.

Druhá a méně příjemná situace je, když se oči a jejich majitel nebo majitelka netěší. Hned to spatříte, když si dáte záležet a uvidíte náběh na slzy. Stalo se to i tyto Vánoce – dnes se mi moje kamarádka postěžovala, že si nikdo z její rodiny nevzpomněl, že měla svátek. Byla smutná a sama řekla, že ji nešlo o dárek, ale o to milé gesto. Ale nestalo se tak. Každý byl ponořen ve svých problémech, pocitech a na ni jednoduše zapomněli. No těšila mě její radost, když řekla, že jako jediná jsem na ni nezapomněla, zatelefonovala jsem jí a nenapsala pouze suchou větu na Facebooku. Byla tam ta jiskra v očích a to mi úplně stačilo – vím, že na to nikdy nezapomene a jsem ráda, že jsem ji potěšila.

A co jsem tím vším chtěla říct? Oči nám mohou o člověku mnoho prozradit. Pohled nám může například odhalit, čemu věnuje pozornost. Z očí lze také vyčíst některé emoce. A my bychom se měli snažit, aby to díky nám byly jen příjemné emoce, a to nejen o Vánocích. Zkuste nad tím popřemýšlet a zařadit na seznam předsevzetí pro rok 2015, co vy na to?

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.