Oční rozcvička

Sdílejte:

Bolesti hlavy u mě byly a jsou pravidelnou záležitostí. Nepříjemnou meteosenzitivitu jsem zkrátka zdědil. Vždy to přijde v ten samý den jako otci a o den dříve, než to dostane mámu, kterou tak mohu vždy dopředu upozornit. Určitě tomu nepomáhá ani moje zaměstnání, které je spojeno s každodenní několikahodinovou prací s počítačem a taktéž moje krátkozrakost. Navíc jsou dny, kdy rovnou z práce jedu ještě na firemní schůzku, posezení s kamarády anebo se kulturně vyžít do kina či do divadla. Tehdy volím korekci čočkami, která je pro volný čas o mnoho pohodlnější a já mám přece jen rád svůj komfort. Ten byl však ničený nepohodlnou bolestí očí, jejich svrběním a slzením po celém dni.

Rozhodl jsem se proto navštívit svého očního lékaře, který mi poradil několik cviků na oči, které by měly zmírnit, případně úplně odstranit únavu očí.

Základem je mrkání – předtím jsem si vůbec neuvědomoval, že při delší práci s počítačem úplně zapomínám mrkat. Lékař mi doporučil rezervovat si každou hodinu pár minut na mrkání. Je to totiž přirozená regenerace očí. Vyplavuje se prach a oči se zvlhčují, což je důležité hlavně při puštěné klimatizaci během letních veder.

Dalším důležitým bodem je pravidelný přísun tekutin – je to sice známá věc, ale při pracovním vytížení na pití často zapomínám. Dva litry vody denně zabezpečí, aby bylo celé tělo dostatečně hydratované a zároveň mi dodají potřebnou energii.

Úplnou novinkou, kterou jsem zavedl, jsou cvičení – pravidelné cvičení 2x denně odstraňuje napětí. Je to úplně jednoduché a zabere to jen pár minut. Jak na to?

Narovnejte záda, sedněte si rovně na židli, nohy opřete kolmo na zem. Ramena spusťte rovnoběžně s tělem, dívejte se přímo dopředu. Pomalu se nadechujte a zároveň zvedejte ramena až do výšky uší, začněte pomalu vydechovat a zároveň spouštějte ramena směrem dolů. Musíte cítit, jak se vám prodlužují záda. Opakujte celý cvik pětkrát.

Velmi důležitým bodem je přestávka – tím, že si naplánuju pravidelné přestávky, zvyšuje se moje produktivita práce. Krátká procházka na čerstvém vzduchu mi nejen vyčistí myšlenky, ale zabezpečí i přísun kyslíku k mozku.

Těchto pár pravidel pomáhá nejen mojí hlavě a očím být víc fit, ale celkově mi zpříjemňuje den v práci. Moji meteosenzitivitu jsem sice nevyléčil, ale zbavil jsem se dalších zbytečných bolehlavových dní.

Bonusová rada: Jestliže máte problém se suchýma očima, zkuste k čočkám používat roztok na ošetření ReNu with MoistureLoc, je k dispozici ve třech velikostech – 120 ml, 240 ml a 360 ml. Mně pomohl zbavit se problémů s průvanem a klimatizací. Je možné ho zakoupit v optikách, ordinacích očích lékařů, v lékárnách a v síti drogerií DM.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.