Partner na 30 dnů a 29 nocí

Sdílejte:

Zaneprázdnění lidé, ke kterým patřím také já sám, by měli vědět, jaké kontaktní čočky jsou pro ně nejvhodnější. Kontaktní čočky Soflens 59 je kupříkladu možné čas od času, třeba při cestách, na dovolené nebo během prodlouženého víkendu, nechat nasazené i přes noc. Tyto čočky je však potřeba po měsíci vyměnit za nový pár a na noc je dávat do roztoku. Protože jsem ale pohodlný a věčně nemám čas, rozhodl jsem se pro kontaktní čočky, které jsou určeny pro nejnáročnější. Kontaktní čočky Pure Vision mají jednu ohromnou výhodu. Nemusím je po celý měsíc vybírat z oka a ani nijak speciálně ošetřovat. Po třiceti dnech je jednoduše vyhodím do koše a do očí si dám nový pár.

Nedalo mi neprojít si internet a ještě před samotným nákupem si vyhledat nějaké zákulisní informace. Revoluční kontaktní čočky na prodloužené nošení představila firma Bausch&Lomb prvně v roce 1998 na sympoziu v Praze. Nevím, kde jsme žil doteď, že jsem o nich neslyšel. Díky materiálu, který kombinuje silikon a hydrogel, se dá čočka používat nonstop 30 dnů a 29 nocí. Pak se vybere, zahodí a nasadí nová. Díky ní vidíte ostře 24 hodin denně, což já osobně oceňuji každé ráno, protože už nemusím podstupovat často velice bolestné hledání dveří do koupelny. Pure Vision si nasadím první den v měsíci a poslední den po zazvonění připomínky vyberu z oka a zahodím. Tím odpadá nejenom pravidelní každodenní manipulace, ale i ošetřování čoček ve fyziologickém roztoku. Nošení takovéto čočky nevyžaduje žádnou starostlivost.

Samozřejmě, jako při všech typech kontaktních čoček, je potřeba dát na rady optometristu a dbát na hygienu při manipulaci s okem. Proto se jdu při každé větší změně poradit se svým lékařem, který ví, co je pro moje oči nejlepší.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.