Plánujete koupi slunečních brýlí?

Sdílejte:

Slunce svítí, voda láká a před námi je dovolená. No pro oči platí, že chránit je třeba nejen před prudkými slunečními paprsky u moře, ale i při běžném pobytu na slunci, tedy například i během cesty do práce. Při výběru slunečních brýlí se proto primárně zaměřte na skla, ale nezapomeňte ani na celkový tvar a velikost rámu, abyste si koupili takové brýle, které vám dobře padnou.

Nevíte se orientovat v množství nabízených brýlí? Důležité je, abyste si koupili takové, které vám dostatečně ochrání vaše oči, proto se prvoplánově zaměřte na UV ochranu či ochranu jinými filtry. Při koupi zohledněte i tvar vašeho obličeje a rozhraní mezi očima a nosem.

Každé tváři sluší jiný typ slunečních brýlí, ale v zásadě platí, že vám sedne takový rám, který je přesným opakem typu vašeho obličeje. V praxi tedy platí, že pokud máte úzkou tvář, šahejte po kulatých rámech, při kulaté tváři si vybírejte oválné případně hranaté tvary. Oválný obličej to má nejjednodušší – tomu sluší zpravidla jakýkoliv tvar slunečních brýlí.

Tipy pro dobrý nákup

Víte, co byste si měli všímat a podle čeho vybírat? Jelikož jsem takový nákup absolvovala teprve nedávno, dám vám pár tipů, které by vám mohly pomoci:

  • Brýle by měly dobře sedět na nose;
  • Nesmí nikde tlačit (ani na nose, ani za ušima);
  • Pokud máte viditelnou asymetrii obličeje, zkoušejte si sluneční brýle s násadkami (uchopením) na nos, které se dají upravit podle potřeby a zmírní asymetrii;
  • Boční rám by měl být dostatečně silný, aby zabránil pronikání slunečních paprsků z boční strany brýlí;Pozor na poměr brýlí a plochy kolem očí – například pod obočím, kde vám může pronikat sluneční světlo. Správně brýle by měly optimálně pokrýt i tyto místa.
  • I když jsou v módě větší očnice a rámy, neřiďte se současným trendem za každou cenu. Mnohým přece jen víc sluší menší brýle.
  • Brýle si před koupí pozorně prohlédněte – materiál, spoje, zkontrolujte si, zda jsou sklíčka v rámu pevně uchopené a nelétají. Rám si sundejte a podívejte se, zda nejsou jeho konce příliš opřené do skel, protože se časem mohou zbytečně poškrábat.

Jaké skla?

Černé, hnědé, šedé či žluté? I když se může zdát, že při každých jde jen o módní výstřelek, není tomu tak. Nejvhodnější jsou právě s hnědými, zelenými a šedými skly, protože ty můžete nosit i při řízení a nezkreslí vám barevnost na dopravních značkách nebo semaforech. Pokud si přece jen nebudete jisti svým finálním výběrem, nechte si poradit od zkušeného optika. Ten je tam na to, aby vám doporučil, co je pro vás vhodné, ale i co vám nejvíce sluší 🙂

Vaše adminka 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.