Platební kartu si hlídejte jako oko v hlavě!

Sdílejte:

Krádeží dat a peněz z účtu je plný internet, noviny a televize. Jenže dokud to nepostihne přímo vás, máte pocit, že je to pouze nafouknutá bublina. Ale není! V jeden hezký den mi v okamžiku zmizelo 15 000 korun a zbyly mi jen oči pro pláč. A ne – nepatřím k těm lidem, kterým ukradli platební kartu s napsaným PIN kódem. Já jsem měla kartu celou dobu u sebe.

A jak se to mohlo stát? Jednoduše. Poměrně často platím na internetu za zboží a služby, a tak se někdo naboural do mých údajů během platby v některém z obchodů. Najednou se moje platební karta VISA stala hračkou na zaplacení zboží ve francouzském e-shopu sídlícím v St. Julien du Serre. Neuvěřitelné, jak rychle můžete přijít o peníze! Věděli o mně všechno, mé jméno, adresu a dokonce i ověřovací kód ze zadní strany karty. Jen proto mohli potvrdit platbu. Ale jako adresu doručení dali svůj P.O. Box ve Francii, aby si zboží mohli vyzvednout.

Jediné moje štěstí bylo, že mám aktivované smsky, které mi avizují obraty na účtu. Hned, jak mi zapípala tato, trvalo pouze 6 minut, než jsem kartu zablokovala. A okamžitě jsem podnikla další kroky – sepsala jsem v bance reklamaci a začala komunikovat s francouzským e-shopem. Potvrdilo se, co říkala moje babička, že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. A opravdu, maturita z francouzštiny se mi teď hodila. Podařilo se mi stopnout vydání zboží, zařídit trestní oznámení za zneužití mé karty a nyní je již na řadě komunikace mé banky s francouzskou bankou, aby se mi peníze vrátily.

Přátelé, poučila jsem se z toho a řekla jsem si, že si platební kartu budu hlídat jako oko v hlavě. A prosím, hlídejte si platební karty i vy. Já to už budu řešit tak, že jsem si vytvořila další účet. Na ten si budu posílat pouze takovou částku, kterou budu reálně potřebovat pro provedení platby a k němu jsem si nechala vystavit i novou platební kartu. Eliminuji tak možné riziko na minimum i tehdy, pokud by se měla taková situace zopakovat.

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.