Pomalu dál dojdeš… a k čočkám přes očního lékaře

Sdílejte:

Co udělá uspěchaný moderní člověk v roce 2010, když se rozhodne obstarat si kontaktní čočky? Navštíví internetový obchod, hodí čočky do virtuálního nákupního košíku a zaplatí za ně kreditní kartou.

„Mmmmg!“ zaznělo by, kdyby tento (ne)šikula seděl v křesle účastníka televizního kvizu. Nesprávné řešení…

Když si kupuji kontaktní čočky poprvé, po delší době anebo hodlám změnit jejich druh či provedení, je nesmírně důležité navštívit odborníka – očního lékaře.

Návštěvou u očního lékaře a odbornou konzultací s ním se ujistím, že moje čočky budou mít tu správnou dioptrii. Protože dioptrie není jediným důležitým parametrem čočky, konzultací s odborníkem se vyhnu i nepříjemnému překvapení spojenému například se „sklouzáváním“ anebo „vypadáváním“ čočky v důsledku zakoupení čoček s nesprávným zakřivením. A samozřejmě jen oční lékař mi dokáže s jistotou říct, jestli se tenkterý druh čoček hodí na moje oči, protože umí diagnostikovat případné odchylky.

Oko je velmi citlivý orgán… Když se například americký sexuolog Alfred Charles Kinsey zeptal na jedné ze svých přednášek posluchačů na to, který orgán lidského těla je podle nich nejcitlivější, vyvolal všeobecné pobavení. Správná odpověď totiž zněla oční zornice. O co citlivějším orgánem oko je, o to důležitější je ho patřičně chránit. Ne nadarmo se říká „hlídat jako oko v hlavě“.

Takže uspěchaný moderní člověče v roce 2010 pamatuj na to, že čočka není teploměr. Vkládá se do oka!

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.