Pozor na jarní sluníčko

Sdílejte:

I vy máte radost, že už konečně přišlo jaro? 🙂 Slunečné dny přibývají a teplota vzduchu pomalu, ale jistě stoupá. Je na čase, abychom ze skříní vytáhli různobarevné jarní bundy, kabátky, saka, polobotky nebo sluneční brýle.

A když už je řeč o brýlích a slunci, neměli bychom zapomínat ani na oči. Usměvavé jarní sluníčko může být příjemné pro naši pleť a duši, ale oči si je třeba chránit před UV zářením, které může být nebezpečné. Věděli jste, že nadměrné působení UV záření může způsobit popálení kůže, řas, nebo zánět rohovky či spojivky? Abyste předešli možným zdravotním komplikacím, nevystavujte zbytečně své oči přímému slunečnímu záření. Chránit si je můžete kvalitními slunečními brýlemi, které v případě krátkozrakosti nebo dalekozrakosti můžete doplnit kontaktními čočkami.

Kromě kritérií, jak vám sluneční brýle „sednou“, je třeba zohlednit i propustnost světla a ochranu před UV zářením. Vybrat si můžete z pěti stupňů slunečních brýlí:

  • 0 stupeň: propouštějí až 80-100 % slunečního záření – jde o módní brýle, které před sluncem téměř nechrání;
  • 1.stupeň: propouštějí 43-80 % slunečního záření
  • 2. stupeň: propouštějí 18-43 % slunečního záření,
  • 3. stupeň: propouštějí 8-18 % slunečního záření,
  • 4. stupeň: propouštějí pouze 3-8 % slunečního záření, a tak jsou vhodné pro vysokohorskou turistiku, skiaplinizmus, na dlouhodobý pobyt u moře a podobně.

Tolik z malého okénka teorie, ale praxe jistě zná každý – sluneční brýle si vybíráme především podle toho, jak se v nich cítíme a zda v nich dobře vypadáme. Teprve pak se optika ptáme, jaké mají vlastnosti. Vždyť chceme vypadat sexy, ne? A co když byste kromě slunečních brýlí očarovali své okolí i novou barvou očí? Možná se vám to díky nám i podaří! 🙂 Zapojte se do naší soutěže o nedioptrické barevné čočky!

Pro všechny, kteří chtějí letošní jaro přivítat novou barvou duhovky, jsme připravili zajímavou soutěž o nedioptrické barevné čočky. Ve hře je 1 pár ze všech 9 odstínů barevných kontaktních čoček Bausch & Lomb. A jak se do soutěže zapojit? Jednoduchým popisem nebo zobrazením návrhu CRAZY KONTAKTNÍCH ČOČEK na naši Facebook stránku a na její nástěnku / wall. Je jen na vás a na vaší fantazii, jaký vzor a barvu navrhnete – ale platí, že čím více crazy, tím lépe.

Na inspiraci uvádíme několik příkladů:

Soutěž spouštíme dnes a potrvá do 1.5.2013. Všech výherců následně zveřejníme na našem blogu. Těšíme se na vaše originální nápady!

Těším se brzy na psanou,

vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.