Předsudky o kontaktních čočkách

Sdílejte:

Ano, přiznáváme, je trochu zvláštní vkládat si do oka měkké kousky plastu, ale kontaktní čočky přinášejí mnoho výhod, na něž brýle ani zdaleka nedosahují, vždyť se stačí zeptat kohokoli ze 125 milionů lidí na světě, kteří čočky nosí. Možná vás však překvapí, jaké předsudky vůči kontaktním čočkám stále dřímou v některých lidech. Uvádíme několik příkladů:

  • „Kontaktní čočky jsou ze skla.“ – Ano, toto bylo pravdivé v roce 1888, ale dnes už jsou čočky vyráběné z měkkého silikonového hydrogelu.
  • „Kontaktní čočky je třeba vyvařovat.“ – Předsudek související s předcházejícím výrokem. Čočky je třeba vyvařovat jedině v případě, že vlastníte rodinné dědictví, čočky po pra-pra-babičce, vyrobené ze skla. V ostatních případech si vystačíte s ošetřováním čoček roztokem.
  • „Čočky není možné bezbolestně vložit do oka.“ – Tento pocit zřejmě budete mít při prvních pokusech o aplikaci čoček, ale nezoufejte, chce to jen trpělivost a každodenní trénink. Za pár týdnů si už čočku do oka vložíte i se zavřenýma očima (HahaJ).
  • „S čočkami štípou a svrbí oči.“ – Při správné péči o čočky a dodržování určeného času jejich nošení kontaktní čočky v očích neštípou, ani nesvrbí. Umyli jste si pořádně ruce před jejich aplikací?
  • „Když se mi pod čočku něco dostane, může mi to poškodit rohovku.“ – Čočka je z měkkého materiálu, který dokonale přilne k rohovce a pod sebe nepustí žádnou nečistotu, proto je tato obava neopodstatnělá.
Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.