Rande „naslepo“ (bajka)

Sdílejte:

Nadešel večer s velkým „V“ a Linda už se nemůže dočkat, kdy konečně odbije hodina „H“. Dnes má rande. Ví, že se její objev jmenuje Boris, má 24 let, 191 cm, 86 kg a pracuje ve větší nejmenované IT společnosti. Nekouří, pije jen příležitostně a ve volném čase se věnuje především sportu. Čas od času si přivydělává jako model. A dnes si našel čas jen pro Lindu.

Linda, stejně jako před každým rande, vstala už v šest ráno. Dala si ranní rozcvičku a šup do solárka na 6 minut. S rakovinou nejsou žádné špásy!!! Potom ke kosmetičce a samozřejmě na gelové nehty. Cestou si koupila nejnovější ženské časopisy, aby zjistila, co by ještě měla před prvním rande udělat. Koupel!!! A tak si Linda namíchala kvalitní dvojhodinový „oliváč“. Umyla vanu a zavolala kámošce, protože tak to píšou v časopisu. Ujistila se, že je krásná (jednou za čas si to prostě potřebuje poslechnout) a že si už opravdu zaslouží normálního chlapa. Po dvouhodinovém telefonátu si uvědomila, že už je půl páté a má už jen hodinu a půl, aby se dostavila na „checkpoint“ (tak si s Borisem nazvali místo setkání). Ještěže má vždy oholené nohy…

Takže večer s velkým „V“. Linda si obléká své nové šaty, vyčesává si vlasy, aby vynikla její šíje, na které si dnes plánuje donést od Borise památku v podobě decentního „cucflíčku“ a vytváří dramatický večerní make-up. Jako třešničku na dortu si nasazuje okouzlující zelené kontaktní čočky Bausch&Lomb. Návod nečte, vždyť není hloupá blondýna.

Na checkpoint přichází o půl hodiny později (vždyť na prvním rande přece nebude hrát volavku). Celou cestu měla nepříjemný tik v pravém oku. Snad to na vzduchu přejde. Boris netrpělivě čeká. Linda vystupuje z MHD a mrká na fešného Borise. Neúmyslně – to ten tik. A navíc ho vidí jaksi rozmazaně.

Večer neprobíhá podle plánu. Linda se svým tikem a slabým zrakem naráží do prosklených vstupních dveří drahé restaurace. Během večeře si omylem nalije do sklenky namísto minerálky olivový olej a celou dobu se jí ten Boris nějak nezdá. To nebude ten správný objekt, když na něj nemůže zaostřit. Večeře končí dramatickým pohledem Borise na Lindin Créme brulee, kde se vyjímá její zelená čočka z pravého oka. Linda sice bez tiku, ale s pláčem utíká domů.

Doma si rozpouští vlasy, zakrývá šíji bez „cucfleku“, stírá make-up (tedy to, co nesetřela během cesty domů kapesníkem) a vytahuje čočku z hnědých očí. „Já jsem fakt blbá blondýna,“ říká si, když zjistí, že si je dala naopak. A tak skončilo Lindino rande, které bylo doslova naslepo.

Ponaučení:

Při vkládání čoček dbejte na jejich správné otočení. Nesprávně vložená čočka může způsobit nezřetelné vidění, nepříjemné škrábání anebo může vyklouznout z oka.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.