S čočkami mladší a krásnější

Sdílejte:

Každý z nás má touhu líbit se, ať už svojí polovičce, anebo nejbližšímu okolí. Nejdůležitější je však vnitřní spokojenost a někdy nám i drobná změna pomůže cítit se atraktivněji a dodá nám potřebnou sebedůvěru. Jedním ze způsobů, jak vylepšit nebo oživit svůj vzhled, jsou kontaktní čočky. Moje rozhodnutí vyzkoušet kontaktní čočky bylo čistě imageovou záležitostí, jako je to dnes u většiny lidí. Brýle nejsou omezením, ale některým  typům lidí přidávají na věku.

Častokrát jsme s nošením brýlí nespokojené hlavně my, ženy, které se rády líčíme a brýle nám nedovolí plně využít a vyzkoušet módní trendy. Kontaktní čočky, které jsou umístěné přímo v oku, nám dávají volnost v používání dekorativní kosmetiky. Je třeba však dodržovat několik dobrých rad, aby se zabránilo případným podrážděním oka.

Velmi důležitý je výběr správné dekorativní kosmetiky, hlavně očních stínů a řasenky. Kosmetika by měla bát kvalitní, šetrná, případně určená pro citlivé oči. Dnes už je možné koupit i speciální kosmetiku určenou pro nositelky kontaktních čoček. Při líčení je nutné dodržovat několik tipů, aby nedošlo k podráždění oka, případně zničení kontaktní čočky.

  • Kontaktní čočku vložte do oka a až potom začněte s líčením.
  • Před odličováním nejprve vytáhněte kontaktní čočku z oka.
  • Používejte jen ověřenou kosmetiku.
  • Používejte pouze měkké tužky na oči.
  • Nepoužívejte „water-proof“ řasenky, raději použijte řasenky označené jako „water-resistant“.
  • Kosmetiku s rozprašovačem, jako je lak na vlasy anebo parfém, používejte zásadně před aplikací kontaktních čoček.
  • Nikdy si s nikým nepůjčujte, ani nevyměňujte kosmetiku, ani aplikátory.
  • Nikdy nepoužívejte vodu anebo sliny na zvlhčení aplikátoru.
  • Nepoužívejte kosmetiku, pokud máte oči červené, opuchlé anebo zánět v oku.

Díky dodržování těchto zásad při nošení kontaktních čoček jsem se konečně mohla vrátit nazpět ke svému atraktivnějšímu já. A ocenil to nejen partner a nejbližší okolí. Každé ženě přece imponuje, když se za ní nějaký chlap čas od času otočí…

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.