Sníme (téměř) vše, co nevidíme?

Sdílejte:

Mezinárodní skandál s koňským masem zaskočil mnoho lidí. A mnozí se ptáme, jak se tohle mohlo stát? Jsme lhostejní vůči sobě a ostatním? Je nám jedno, co sníme? Nebo je to spíš o tom, že věříme tomu, co jíme. Vždyť platí, že do některých výrobků nevidíme – a v těchto případech nám nepomohou ani dioptrické brýle, ani kontaktní čočky.

Je tedy na místě přehodnotit svou důvěru v některé výrobky. Já mám například pravidlo, které nikdy neporuším – mleté ​​maso nekupuju a ani nejím v restauracích jídla, které se připravují z mletého masa. Nechci nic riskovat a ani si raději nechci představit, co v tom mletém mase je. Jistě máte i vy nějaké své pravidlo nebo postřeh, díky kterému se jistým jídlům, polotovarům nebo potravinám vyhýbáte.

Říká se, že jíme očima a asi to má něco do sebe. Pro někoho je absolutně nepředstavitelné, že by měl mít na talíři koňské maso, pro jiného je to jakékoliv maso a někomu se může příčit králičí maso. Jen tak pro zajímavost – snědli byste kobylku, švába či žížaly? Ani se zavřenýma nebo zavázanýma očima, pokud by byly namočené v horké čokoládě? Zde mne napadají různé kultury, které se snědením čehokoliv nemají v zásadě žádný problém. Kamarádka se nedávno vrátila z Číny a vzpomínala, že nejnovějším hitem pouličních trhů je syrová, ještě živá, královská kreveta, kterou si napíchnete na špejli a těsně před konzumací si ji namočíte například ve vodce. Je to kvůli desinfekci, ale třepat se vám v ústech bude ještě dlouho, dokud ji nerozkoušete. Nepříjemná představa, nebo byste se nechali zlákat? Zde si dokonce můžete prohlédnout video, kde připravují „lahůdku“ – salát ze živých krevet, které v misce doslova tančí:

http://www.youtube.com/watch?v=xg6BEPv1ly0

Kdybych to neviděla na vlastní oči, nevěřila bych, že jsou lidé schopni sníst i takové věci. Možná jedí i horší věci, ale o těch raději ani nechci vědět 🙂 A co nejbizarnější jste měli na talíři vy? Co jste byli schopni a ochotni sníst? Dejte nám vědět, budeme rádi.

Dobrou chuť a do brzkého psaníčka,

Vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.