Stále více lidí potřebuje brýle

Sdílejte:

Věděli jste, že dva ze tří Evropanů starších 15 let potřebují nějaký druh pomůcky na korekci zraku? Nedávná evropská studie zaměřená na zrak Evropanů dokazuje, že tento podíl neustále narůstá. Změny ve věkovém složení a zaměstnanosti jsou důvody, proč lidé potřebují brýle. Porovnáním údajů z nynější studie s údaji z roku 2002 bylo zjištěno, že počet lidí, kteří potřebovali nebo potřebují předpis na brýle nebo kontaktní čočky se zvýšil o 4%.

 

Existuje několik důvodů, proč používání korekce zraku roste. Jedním z hlavních důvodů je změna ve věkovém složení Evropanů. S přibývajícím věkem totiž mnoho lidí potřebuje ke své další práci brýle nebo čočky do blízka, tedy na čtení. Stále více lidí patří mezi uživatele počítače, přičemž za počítačem tráví delší období v životě než kdykoliv předtím. Asi 65% ekonomicky aktivního obyvatelstva v Evropě využívá počítače anebo online nástroje ke své práci.

Vzhledem k naší práci soustředěné před obrazovkou počítače se zpřísnily i požadavky pro ochranu našeho zraku. I když neexistují žádné studie, které by dokazovaly, že práce před obrazovkou počítače přímo poškozuje oči, pravdou a praxí je, že práce s počítačem vede ke zvýšené únavě očí, k suchému oku a bolestem hlavy. Hlavním důvodem, proč jsou dnes mnozí závislí na brýlích je, že se náš zrak využívá především na malé detaily zblízka – na počítačové monitory, notebooky, mobilní telefony nebo na další přenosná herní zařízení. Čísla ukazují, že 58 procent dospělé populace v západní Evropě používá pouze brýle, zatímco 7% z nich nosí i kontaktní čočky a 4% nosí pouze kontaktní čočky.

Tak nebo tak, přestávky alespoň jednou za hodinu a malá oční rozcvička pomáhá našemu zraku. Proto si najděte alespoň 5 minut času v rámci hodiny a porozhlížejte se po okolí. Podívejte se například ven z okna, projděte se a snažte se zrak upřít do dálky, abyste si oči procvičili. I těmito, možná banálními činnostmi, pomáháme svým očím, které nám to zajisté v dobrém vrátí.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.