Stydí se váš teenager za brýle?

Sdílejte:

Teenageři jsou často nespokojení, pokud musí nosit brýle. Jedna věc je, že jim často překáží při různých aktivitách, kterým se věnují anebo by se chtěli věnovat. Druhým problémem je, že si zakládají na svojí image a za brýle se stydí.

Ideálním řešením pro „puberťáky“ jsou kontaktní čočky, které jim poskytnou větší svobodu a ulehčí jim život o problémy s brýlemi při sportu, tanci anebo seznamování se s novými lidmi.

Teenageři v mnohých případech zhoršující se zrak řeší raději mžouráním do dálky než návštěvou očního lékaře. Proto by se v tomto směru měli angažovat i rodiče. Návrhem na řešení korekce zraku kontaktními čočkami si vaše děti jen získáte.

Od jakého věku je vhodné začít nosit kontaktní čočky, není stanoveno. Oční lékař dokáže rozhodnout, jestli už je váš dospívající potomek připravený na nošení kontaktních čoček. S kontaktními čočkami vaše dítě získá:

  • Ostřejší periferní vidění a menší zkreslení než u brýlí (protože kontaktní čočky sedí přímo na oku).
  • Nebude mít ve výhledu žádnou obrubu, která by blokovala jeho vidění.
  • Zbaví se brýlí, které může zahodit, rozbít anebo někde zapomenout.
  • Získá větší svobodu díky zdokonalenému zraku.

Kontaktní čočky ocení hlavně teenageři, kteří se věnují sportu. Čočky jim totiž umožní jasnější, ostřejší vidění a bez problémů mohou použít ochranné sportovní brýle. Stejné výhody poskytují čočky i v létě. Bez omezení může vaše dítě nosit sluneční brýle, které jsou už dnes nevyhnutelnou součástí nejen letní výbavy.

Kontaktní čočky PureVision jsou vhodné na dlouhodobé nošení, což znamená, že je není třeba vytahovat z očí pozdě v noci po skončení večírku, anebo v noci před zkouškou a můžou být vložené v oku nepřetržitě po dobu 30 dní. A pokud má vaše dítě kromě dioptrií i tzv. cylindry, tedy že trpí astigmatismem, kontaktní čočky PureVision Toric představují i pro něho vynikající řešení očních vad.

Váš teenager může navštívit očního odborníka, který rozhodne, jestli jsou pro něj kontaktní čočky vhodné. A vy můžete být klidní, protože budete vědět, že si vaše dítě už dál neničí zrak.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.