Trendy slunečních brýlí

Sdílejte:

Jednou z mnoha výhod kontaktních čoček je to, že je můžete nosit pod sluneční brýle a vybrat si tak z mnoha trendy značek a tvarů. Módu v tomto směru udávají především celebrity a slavní lidé. Zkusme se tedy podívat, kterým typům slunečních brýlí dávají přednost.

Nesmrtelná klasika

Vzpomínáte si na film „Snídaně u Tiffaniho“ s Audrey Hepburn v hlavní roli? Určitě ano. A na její brýle? Měli byste. Tahle klasika je opravdu nesmrtelná. Pokud si pořídíte tento typ brýlí, určitě neuděláte chybu. A navíc se budete cítit.. hvězdně!

audrey_hepburn

Kočičí retro

Pokud se chcete cítit opravdu sexy, určitě vyzkoušejte tvar brýlí zvaný kočičí.  Tento typ brýlí získal na popularitě v padesátých a šedesátých letech a oblíbila si ho i Marylin Monroe.

marylin_monroe

Pilotky

Komu z vás by se při vyslovení slova „pilotky“ nevybavil Tom Cruise v dnes už legendárním filmu Top Gun, který ho proslavil?  Hlavnímu hrdinovi „Maverickovi“ stačilo pár pohledů, aby si u mužů zjednal respekt a stal se miláčkem všech divaček. Zkuste to taky!

tom_cruise

Lenonky

Tyhle brýlové obroučky byly typické pro šedesátá léta. Jejich tvar si oblíbil John Lennon ze slavných Beatles, po kterém pak dostaly i jméno.  Nicméně i dnes si našly mezi celebritami mnoho příznivců – ať už jde o celebrity fiktivní, jako je například postava Harryho Pottera ze slavné ságy J.K. Rowlingové nebo skutečné – přednost jim dává i rockový divoch Ozzy Osbourne nebo popová diva Lady Gaga.

john_lennon

Oversize

Elegance má jméno Oversize! Jejich hrdou nositelkou je například Victoria Beckham. Tento typ brýlových obrouček dodá jejich majitelce luxusní vzhled a status dámy z vyšší společnosti. Navíc – i když ráno zaspíte a nestačíte si nalíčit oči, mohou vám pomoct skrýt všechny nedostatky. Výhoda, ne?

victoria_beckham

Hipster styl

Kdo by neměl rád filmy s Johnym Deppem? Ve filmech ho s brýlemi zřejmě neuvidíte, ale v soukromí je nosí rád a sednou mu skvěle. Oblíbil si poněkud výstřední, hipsterský styl. Doporučujeme všem, kteří volí raději alternativní směry a neradi splynou s davem. Tvar i provedení odpovídá v tomto případě poněkud rebelské povaze svého majitele. Nebojte se změny!

johnny_depp_glasses

Pro ty, kteří se bez dioptrií neobejdou, a nechtějí si pořizovat několikery dioptrické sluneční či samozabarvovací brýle, jsou kontaktní čočky jasná volba. Mohou tak kombinovat sluneční brýle podle nálady a tvaru obličeje a uvidí přitom stejně ostře. Doporučujeme vyzkoušet například naše jednodenní čočky Biotrue ONEday, jejichž povrch je navržen tak, aby napodoboval vlastnosti zdravých slz a udrží tak vlhkost i tvar a tím i svoje optické vlastnosti.

800_800_infografika_biotrue-one-day

Sdílejte: