Umělé slzy

Sdílejte:

Jedná se o přípravky, které lze používat zároveň s kontaktními čočkami nebo roztoky na kontaktní čočky (pokud nejsou na olejové bázi). Umělé slzy nahrazují chybějící tekutinu – jsou vlastně náhražkou normálních slz z lidského oka. Pomáhají zvlhčovat povrch oka (při silnějším nebo chronickém pocitu suchého oka a po operačních zákrocích na oku) a pomáhají obnovit regenerační schopnost vašeho slzného filmu.

V neposlední řadě také hlavně zvyšují komfort při nošení čoček. Občas se totiž může stát, že budete trpět pocitem suchého oka. Kontaktní čočky vás v očích budou kupříkladu pálit a a budete mít pocit, jako kdybyste měli v oku zrnka písku. Tento nechtěný efekt právě pomáhají zmírňovat právě umělé slzy.

Umělé slzy (někdy také označované jako lubrikační gely anebo zvlhčující kapky) plní funkci především hydratační.Vhodné kapky mohou také zmírnit syndrom suchého oka. Zvlhčí vaše oči a ty tak poté nereagují podrážděně na cizí tělísko v oku (které mohou představovat právě kontaktní čočky). Víčka pak mohou po kontaktních čočkách klouzat bez pocitů dráždění a suchosti.

Pomáhají mimo jiné ulevit namáhaným očím (například v létě ze sluníčka). Zmírňují pocit unavených očí, slouží jako prevence vysychání rohovky a spojivky a podporují jejich regeneraci, snižují překrvení spojivek. Uleví očím v případě, kdy pracujete v prašných nebo jinak znečištěných podmínkách (např. když se pohybujete celý den v zakouřeném prostředí).

Lubrikační kapky jsou také velkým pomocníkem při vysušených očích po mnohahodinovém nošení kontaktních čoček.

Umělé slzy zkrátka pomáhají udržovat vaše oči neustále ve skvělé kondici.

Všeobecně se doporučuje používat zvlhčující kapky bez konzervačních látek, které jsou určené ke kapání i přes kontaktní čočky. Vysoké množství konzervantů totiž může nepříjemné pocity jen prohloubit nebo ovlivnit materiál kontaktních čoček.

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.