Už vím, proč jsou jednorázové nejlepší!

Sdílejte:

Řeč je samozřejmě o kontaktních čočkách. Nosím je už pár let a jednodenní, resp. jednorázové si kupuji čas od času, střídám je se svými měsíčními. Jelikož jednodenní jsou dražší, dávala jsem si je pouze tehdy, když to bylo z mého pohledu třeba. Zvykla jsem se přesvědčovat, že si vystačím i se svými, ale nedávné zážitky mě přesvědčily, že investice tohoto druhu se opravdu vyplatí. Pár úsměvných příhod jsem si zapsala a vás možná utvrdí v tom, že mám pravdu.

Nevím, jestli i vy, ale mě většinou přesvědčí to, co zažiji na vlastní kůži a vidím na vlastní oči. A podobně tomu bylo i nyní – až jsem se jedno odpoledne opravdu zamyslela a zeptala se sama sebe, zda není čas na změnu i v čočkách?

Návštěva u zubaře

Kdysi dávno jsem jedla kuřecí stehno s kostí a nechtěně jsem kousla do kosti tak, že jsem si vylomila část zubu. Pár let mi plomba držela jako klíště, ale zhruba před měsícem mi vypadla. Zubařka mi nejdříve zaléčila zub vložkou a minulý týden jsem se k ní vybrala na rekonstrukci zubu novou plombou. Sednete si do zubařského křesla a přemýšlíte, co vám bude dělat, ale v tom momentě jsem ani nepomyslela na kontaktní čočky. Vložka ze zubu nešla ven, držela tam jako cement, a tak tam s ní zubařka déle zápasila. Bryndáček proti zaprskání sice dostanete, ale navrhuji, že by měli rozdávat asi i plastové brýle nebo masku na oči! :). První sekundy jsem oči samozřejmě zapomněla zavřít a asi ani nemusím pokračovat, jak jsem přes čočky viděla zkreslené obrysy celý den :). Nejhorší na tom celém bylo, že i když jsem si je doma vyčistila, drobné mini kapičky na nich zůstaly a já jsem se zlobila sama na sebe jako čert. Skončily v koši kvůli mé chybě, ale pravdou je, že u jednorázových by mě to zlobilo méně, ne-li vůbec.

Zrádné šumivé nápoje

V různých článcích v časopisech nebo na internetu se dočtete o tom, jak si máte dát pozor na laky, spreje a jiné rozprašovače, ale nikde jsem nečetla o šumivých nápojích. Jsou to potvory, které vám mohou „označkovat“ čočky. Nedávno jsem si připíjela šumivým vínem a drobné kapičky spadly na mé čočky v momentu, kdy jsem se napila. Schválně jsem skleničku ještě chvíli pozorovala, ještě celou dlouho minutu prskalo víno ​​ven :). Stalo se mi to i při nealko sycených nápojích, takže při jejich pití raději zavřete oči. Pokud byste náhodou zapomněli a budete mít jednodenní čočky, nemusíte se tím příliš zabývat. Jednoduše je pak vyhodíte.

Polibek od čtyřnohého miláčka

Máte psa nebo kočičku? A zbožňujete ho / ji? Pak se zřejmě nebudete divit, že ta moje psí potvora se ke mně tulila až tak, že mi dala velkou pusu přes oko :). Pejskovi to je jedno, ale čočkám ani moc ne. 🙂 A tak jsem spěchala do koupelny, abych si čočku vyjmula, umyla oko, vyčistila čočku a nasadila si ji na oko zpět. Ale i tak jsem přemýšlela, že by v této situaci bylo lepší, kdybych měla v očích jednorázové čočky.

Ekzém, dermatitida, psoriáza a jiné

Je mnoho lidí (včetně mě), kteří mají nějaký problém s pokožkou nebo kožní onemocnění. Nejhorší je to asi tehdy, když je kůže šupinatá, suchá a potřebuje promastit. Někdy nepomůže ani mýdlo, abyste si mastný film důkladně umyli. A nejhorší je, když si takovými prsty (rukama) pak čistíte i čočky – ach, ano, děkuji za jednodenní čočky! 🙂

A jaké máte vy zkušenosti? Napište! 🙂

Do brzkého psaníčka,

vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.